איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה? מדריך מקוצר

ככל שעובר הזמן, עם השנים שמשכיחות את הכאב, גם ניצולי השואה מתמעטים והולכים. כידוע ניצולי השואה זכאים לקצבאות שונות הן מהממשלה הגרמנית והן ממשרד האוצר הישראלי. רבים מהניצולים אינם מנצלים את זכאותם זו מכיוון שאינם רוצים להכניס את עצמם ל'כאב ראש' של שליחת הטפסים וכו'.

הגשת תביעה

במאמר הבא ניתן לכם מדריך קצר איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה , בקלות ובמהירות.

ניצולי השואה זכאים לקצבאות רבות ותשלומי פיצויים ממשלת גרמניה. הקצבאות ממשלת גרמניה ניתנות לניצולי שואה שהוכרו על ידי ממשלת גרמניה עד לשנת 1969. על מנת להגיש תביעה לפיצויים מגרמניה יש לעבור דרך הלשכה לענייני פיצויים אישיים מחו"ל. הם אחראיים על מתן השירות וההתקשרות עם הרשויות הגרמניות, עבור ניצולי השואה הזכאים לקבלת תגמולים מתוקף חוק הפיצויים הגרמני הפדראלי (BEG).

קצבה חודשית

הקצבאות החודשיות, מענקים ותשלומים חודשיים הם: הקצבה החודשית, הרשות לזכויות ניצולי השואה מעניקה אף היא מענק רבעוני, הרשויות בגרמניה מעניקות לניצולי שואה המקבלים רנטת בריאות – תשלום חודשי נוסף.

כמו כן אלמנים ואלמנות של ניצולי/ות שואה, זכאים אף הם לקבל רנטה מהממשלה הגרמנית, אם בן זוגם הניצול קיבל בחייו והוא נפטר אחרי ה – 01.01.2020. בנוסף, ממשלת גרמניה מעניקה קצבה לשארי בשר של ניצולים שקיבלו רנטה מגרמניה.

קצבת בריאות

ניצולי שואה שקיבלו רנטה בריאותית מגרמניה ומישראל, זכאים לקבל את תשלום הפרש הקצבאות. כמו כן אם מצבו הבריאותי של הניצול החמיר, או שנגרם לו נזק מאוחר, הוא זכאי לקבלת קצבאות עבור מחלתו מהרשויות הגרמניות.

אז איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה? על מנת למצות את כל הזכויות שלכם, מומלץ להגיש את תביעתכם באמצעות עו"ד סיבר ווייצקר הבקיא בחוקים הנוגעים לניצולי השואה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»