איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה? מדריך מקוצר

תביעה לפיצויים מגרמניה

ככל שעובר הזמן, עם השנים שמשכיחות את הכאב, גם ניצולי השואה מתמעטים והולכים. כידוע ניצולי השואה זכאים לקצבאות שונות הן מהממשלה הגרמנית והן ממשרד האוצר הישראלי. רבים מהניצולים אינם מנצלים את זכאותם זו מכיוון שאינם רוצים להכניס את עצמם ל'כאב ראש' של שליחת הטפסים וכו'.

הגשת תביעה

במאמר הבא ניתן לכם מדריך קצר איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה , בקלות ובמהירות.

ניצולי השואה זכאים לקצבאות רבות ותשלומי פיצויים ממשלת גרמניה. הקצבאות ממשלת גרמניה ניתנות לניצולי שואה שהוכרו על ידי ממשלת גרמניה עד לשנת 1969. על מנת להגיש תביעה לפיצויים מגרמניה יש לעבור דרך הלשכה לענייני פיצויים אישיים מחו"ל. הם אחראיים על מתן השירות וההתקשרות עם הרשויות הגרמניות, עבור ניצולי השואה הזכאים לקבלת תגמולים מתוקף חוק הפיצויים הגרמני הפדראלי (BEG).

קצבה חודשית

הקצבאות החודשיות, מענקים ותשלומים חודשיים הם: הקצבה החודשית, הרשות לזכויות ניצולי השואה מעניקה אף היא מענק רבעוני, הרשויות בגרמניה מעניקות לניצולי שואה המקבלים רנטת בריאות – תשלום חודשי נוסף.

כמו כן אלמנים ואלמנות של ניצולי/ות שואה, זכאים אף הם לקבל רנטה מהממשלה הגרמנית, אם בן זוגם הניצול קיבל בחייו והוא נפטר אחרי ה – 01.01.2020. בנוסף, ממשלת גרמניה מעניקה קצבה לשארי בשר של ניצולים שקיבלו רנטה מגרמניה.

קצבת בריאות

ניצולי שואה שקיבלו רנטה בריאותית מגרמניה ומישראל, זכאים לקבל את תשלום הפרש הקצבאות. כמו כן אם מצבו הבריאותי של הניצול החמיר, או שנגרם לו נזק מאוחר, הוא זכאי לקבלת קצבאות עבור מחלתו מהרשויות הגרמניות.

אז איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה? על מנת למצות את כל הזכויות שלכם, מומלץ להגיש את תביעתכם באמצעות עו"ד סיבר ווייצקר הבקיא בחוקים הנוגעים לניצולי השואה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

להיכנס להייטק בגיל 40
לימודים
משה יצחקוב

להיכנס להייטק בגיל 40 – האם זה אפשרי?

לא מרוצים מהקריירה הנוכחית שלכם וחושבים על אפשרות לעשות במעבר להייטק? אם אתם נמצאים באזור גיל 40, ראשית כל, חשוב לדעת כי ניתן להיכנס להייטק בגיל 40 / לעשות הסבה להייטק בגיל 40, וגם מבלי שיהיה לכם רקע או ניסיון

קרא עוד»
כיריים חדשים או כיריים יד שניה?
בית וגינה
משה יצחקוב

כיריים חדשים או כיריים יד שניה?

תרצו לרכוש תנורים וכיריים יד 2 או כאלה חדשים ולא בטוחים מה יתאים לכם יותר? ובכן, אם תרצו לקנות כיריים יוקרתיות ועם פונקציונליות רבה וללא צורך לשלם סכום מופרז של כסף, דעו לכם כי יהיה נכון מצדכם לוודא כי אתם

קרא עוד»
Blog
משה יצחקוב

איך לבחור מכשירי אידוי בשנת 2021?

בשנים האחרונות יותר ויותר מעשנים כבדים אשר רוצים להיגמל מסיגריות, נחשפים למוצר שאמנם הוא לא חדש לגמרי, אך מהפכני לחלוטין, והכוונה היא למכשיר אידוי. זוהי סיגריה אלקטרונית אותה ממלאים עם נוזל, וזהו, מתחילים לעלות אדים, הם אינם מזיקים כמו עשן

קרא עוד»