דרכים לשמור על ריח נעים בסביבה שלכם

מכירים את ההרגשה שאתם נכנסים תוך חנות מסוימת והריח בה נעים? ובכן, כנראה לא כולנו יודעים, אבל אחת הסיבות, נרצה או לא נרצה, שאנו חוזרים לבקר בחנות מסוימת הוא הריח, שבלי ידיעה, גרם לכם לחזור אליה.

דרכים לשמור על ריח נעים בסביבה שלכם |

כל ארון סגור, שומר אצלו את הריח הנפלט מהעץ או הפלסטיק בתוכו. לפעמים, ישנם רהיטי בית שהריח שלהם הוא לא מהנעימים ביותר שקיימים. הפתרון לדבר זה הוא לשים מפיץ ריח חשמלי או סבון מוצק בתוכו או על המצעים והתכולה שבו, והריח מהסבון המוקשה, עושה את שלו ומרענן את הארון ולעיתים אף את החדר כולו

ריח נעים והשפעותיו |

מדענים גילו כי ריח הניחוחות 'הנכונים' (לכם), יכול לשפר את תחושתנו. לדוגמה, אנו יודעים כי אזוביון, יכול לעזור להפחית את הלחץ, בעוד חוקרים מאוניברסיטת ווילינג בארצות הברית גילו, כי ריח המנטה משפר את מצב הרוח.

ניחוחות משפיעים גם על אופן עשיית החסד והעזרה שבנו. מחקר מאוניברסיטת דרום בריטניה מצא, כי ריח אפיית הלחם גרם לאנשים להיות נחמדים יותר כלפי זרים. כאשר מתנדבים חוקרים שהיו מחוץ למאפייה הפילו כריך אישי, 77 אחוז מהאנשים שהיו בסביבה הרימו את המאפה, לעומת 52 אחוזים בלבד מחוץ לחנות בגדים, במקרה דומה.

ריחות נעימים והקשר שלהם לזיכרונות חיוביים |

לרוב האנשים, ריח אינו רק ניחוח – הוא זיכרון. כשאתה מריח ריח של עוגיות שוקולד צ'יפס, אתה עשוי לחשוב על אפייה במטבח של אמא שלך. כשבריזה חמה מפריחה ריח של פרחים טריים, אתה מיד חוזר חזרה לריקוד הראשון שלך מחוץ לבית הספר או לריח שהיה בדייט הראשון שלך.

הזיכרונות הנוסטלגיים האלה, אינם סתם צירוף מקרים – ישנו מדע, הבודק נושאים אלו מאחורי הקלעים שלהם ואת הקשר שלהם לזיכרונות טובים. תגובת הריח שלנו קשורה ישירות למרכז הרגשי של המוח שלנו, וגורמת לשיטפון של רגשות חמים ומטושטשים בעזרת ריח פשוט.

שלא כמו מגע או טעם, ריחות מתואמים ישירות עם חוויות עבר. אין פלא שריח הגשם או ניחוח בריכת השחייה גורם לנו כל כך להרגשה טובה. מרכזי קניות גדולים בוחרים לרכוש מוצרי היגיינה למוסדות הכוללים מפיצי ריח נעימים, כדי להותיר במבקרים במקום תחושה נעימה כך שירצו גם לחזור.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»