דרכים לשמור על ריח נעים בסביבה שלכם

דרכים לשמור על ריח נעים בסביבה שלכם

מכירים את ההרגשה שאתם נכנסים תוך חנות מסוימת והריח בה נעים? ובכן, כנראה לא כולנו יודעים, אבל אחת הסיבות, נרצה או לא נרצה, שאנו חוזרים לבקר בחנות מסוימת הוא הריח, שבלי ידיעה, גרם לכם לחזור אליה.

דרכים לשמור על ריח נעים בסביבה שלכם |

כל ארון סגור, שומר אצלו את הריח הנפלט מהעץ או הפלסטיק בתוכו. לפעמים, ישנם רהיטי בית שהריח שלהם הוא לא מהנעימים ביותר שקיימים. הפתרון לדבר זה הוא לשים מפיץ ריח חשמלי או סבון מוצק בתוכו או על המצעים והתכולה שבו, והריח מהסבון המוקשה, עושה את שלו ומרענן את הארון ולעיתים אף את החדר כולו

ריח נעים והשפעותיו |

מדענים גילו כי ריח הניחוחות 'הנכונים' (לכם), יכול לשפר את תחושתנו. לדוגמה, אנו יודעים כי אזוביון, יכול לעזור להפחית את הלחץ, בעוד חוקרים מאוניברסיטת ווילינג בארצות הברית גילו, כי ריח המנטה משפר את מצב הרוח.

ניחוחות משפיעים גם על אופן עשיית החסד והעזרה שבנו. מחקר מאוניברסיטת דרום בריטניה מצא, כי ריח אפיית הלחם גרם לאנשים להיות נחמדים יותר כלפי זרים. כאשר מתנדבים חוקרים שהיו מחוץ למאפייה הפילו כריך אישי, 77 אחוז מהאנשים שהיו בסביבה הרימו את המאפה, לעומת 52 אחוזים בלבד מחוץ לחנות בגדים, במקרה דומה.

ריחות נעימים והקשר שלהם לזיכרונות חיוביים |

לרוב האנשים, ריח אינו רק ניחוח – הוא זיכרון. כשאתה מריח ריח של עוגיות שוקולד צ'יפס, אתה עשוי לחשוב על אפייה במטבח של אמא שלך. כשבריזה חמה מפריחה ריח של פרחים טריים, אתה מיד חוזר חזרה לריקוד הראשון שלך מחוץ לבית הספר או לריח שהיה בדייט הראשון שלך.

הזיכרונות הנוסטלגיים האלה, אינם סתם צירוף מקרים – ישנו מדע, הבודק נושאים אלו מאחורי הקלעים שלהם ואת הקשר שלהם לזיכרונות טובים. תגובת הריח שלנו קשורה ישירות למרכז הרגשי של המוח שלנו, וגורמת לשיטפון של רגשות חמים ומטושטשים בעזרת ריח פשוט.

שלא כמו מגע או טעם, ריחות מתואמים ישירות עם חוויות עבר. אין פלא שריח הגשם או ניחוח בריכת השחייה גורם לנו כל כך להרגשה טובה. מרכזי קניות גדולים בוחרים לרכוש מוצרי היגיינה למוסדות הכוללים מפיצי ריח נעימים, כדי להותיר במבקרים במקום תחושה נעימה כך שירצו גם לחזור.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

Blog
משה יצחקוב

רמקולים

בחירת רמקולים יכולה להיות חיונית מאוד לאיכות הסאונד ולאופן שבו תיהנו ממוסיקה, סרטים וקבצי שמע שונים. בין אם אתם זקוקים לרמקולים למחשב או למערכת הקולנוע הביתית שלכם חשוב מאוד לבחור את הרמקול בצורה נכונה ובהתאם לפרמטרים שונים שכדאי לבחון. התאמת

קרא עוד»
לימודים
משה יצחקוב

שיעורים פרטיים ברשת – האם הם תחליפים לילדים בבידוד

אחד מהדברים שהקורונה הכניסה לחיים שלנו הוא עניין הלימודים הרשת. זה נכון שגם לפני פרוץ המגיפה היה קיים המושג של לימודים מקוונים, אך הוא לא היה נפוץ כל כך כמו עכשיו. גם לאחר שפתחו מחדש את בתי הספר והלימודים חזרו

קרא עוד»
ליווי פרוייקט שיפוץ
בית וגינה
משה יצחקוב

ליווי פרויקט שיפוץ – מתי נצטרך את זה?

שיפוץ בתים הוא עניין שבשגרה. ניתן לשפץ בית קיים, לרוב ישן. בנוסף יש בתים שאנשים רוכשים אותם, הורסים ולאחר מכן משפצים. במאמר זה נכתוב על נושא ליווי פרויקט שיפוץ ומתי נצטרך את זה? מתי נצטרך שיפוץ? מידי כמה שנים אנשים

קרא עוד»