בודק שכר מוסמך – איך נבחר אותו?

זקוקים לשירותיו של בודק שכר מוסמך ולא בטוחים כיצד כדאי לבחור איש מקצוע מתאים לכך? במאמר הנוכחי נביא מידע ומספר דגשים בנוגע לבחירתו של בודק שכר מקצועי בתחומו מטעם משרד רואי חשבון בחיפה למשל. תחומי אחריותם של בודקי שכר מוסמכים הם לערוך בכל תקופה השוואה בין תנאי עבודתם של עובדים בבתי עסק, לבין דיני העבודה הקבועים בחוק הישראלי. 

מטרת בדיקות אלו היא לוודא כי מעסיקים שומרים על זכויותיהם של העובדים שהם מעסיקים , בין השאר באמצעות תשלום משכורות חודשיות המשקפות את גובה השכר המתאים שכל עובד צריך לקבל על פי החוק. במקרה ובודק השכר מגלה כי קיימות הפרות בין תנאי העבודה לחבות של המעסיק, הוא מביא זאת לידיעתו על מנת שיבצע תיקון בשכר או בתנאי העבודה.

לאילו עסקים מומלץ לפנות אל בודק שכר מוסמך?

ליקויים והפרות שמתגלים בזכויותיהם של העובדים עשויים להוביל להטלת סנקציות כלפי המעסיקים, במיוחד כאשר נציגים מטעם משרד העבודה והרווחה עולים על כך במהלך בדיקות שהם מבצעים, באופן אקראי או מזדמן. לאחר שנחקק חוק הגברת האכיפה בשנת 2011, הוחלט כי הסנקציות שיוטלו על מעסיקים מפרי זכויות עובדים יהיו גם מנהלתיות נוסף על סנקציות פליליות-אזרחיות.

בכדי להימנע מסנקציות קשות אלו, מומלץ כי כל בעלי עסקים המעסיקים צוות עובדים יערכו בדיקות תקופתיות של שכרם ותנאי עבודתם של העובדים, זאת באמצעות בודק שכר מוסמך שיעשה זאת באופן מקצועי.

איך לבחור בודק שכר מומלץ?

על מנת להיות בטוחים מפני עונשים וקנסות לעסק, חשוב לוודא באמצעות בודק שכר מוסמך או רואה חשבון בחיפה כי זכויות העובדים נשמרות על פי חוק. מומלץ לבחור את בודק השכר המתאים לכך על פי ההכשרה שהוא עבר בתחום, ולוודא כי מדובר ברואה חשבון מוסמך.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»