כל הסיבות לעשות יוגה בהריון

אין ספק כי תקופת ההיריון נחשבת לתקופה מרגשת ושמחה עבור כל המשפחה, אך חשוב לזכור כי האימא לעתיד זקוקה לשינה מספקת, תזונה מאוזנת וכמובן פעילות גופנית מתונה. נשים רבות מחליטות להגיע לקבוצות אימון ייעודיות עבור נשים בהיריון, לבצע הליכות או פשוט לוותר לחלוטין על כל העניין עד הלידה. אך למעשה, אחת האופציות הטובות ביותר עבור כל אישה בהיריון, היא להתחיל לתרגל יוגה בהריון. כמובן שמי שתרגלה יוגה גם לפני ההיריון שלה, יכולה להמשיך לתרגל כרגיל, תוך כדי התאמת התנוחות למצב החדש שלה. אך מי שלא תרגלה לפני כן, יכולה ללא שום בעיה להתחיל את התרגול שמיועד בדיוק עבור המצב שלה. תרגול יוגה יכול להרגיע את הגוף ואת הנפש, להגמיש את הגוף ולשחרר כאבים שונים שנגרמים כתוצאה מההיריון.

 

מדוע כדאי להקפיד על תרגול קבוע של יוגה בהריון?

תרגול קבוע של יוגה יכול לשחרר את המתח והסטרס הקשור לתקופת ההיריון ולהפחית משמעותית את תסמיני החרדה מפני הלידה. מעבר לכך, התרגול יכול לסייע לכל אימא לעתיד להכין את הגוף שלה לקראת הלידה, היות ותרגול מיוחד שמיועד עבור נשים בהריון מתמקד בדיוק בתחום הזה. תנוחות יוגה רבות מצליחות לסייע לכל אחת לחזק את רצפת האגן שלה ולהגדיל את רמת השליטה שלה באזור. הדבר יכול לסייע לתהליך הלידה, היות ושרירי רצפת אגן חזקים יותר יכולים להקל על תהליך הלידה ולקצר אותו בצורה משמעותית. כמו כן, תרגול יוגה יכול להקל על כאבי גב ולסייע לכל אחת למצוא את האיזון החדש בתוך הגוף שלה. התרגול מתבצע בצורה רכה ונינוחה, דבר ששומר על המפרקים ומונע מצב של עומס יתר. כמו כן, התרגול כולל טכניקות נשימה שונות ושיטות מדיטציה שיכולות לסייע לכל אחת להרפות את המתח והחששות ולסייע להתמודדות עם הכאבים והפחד מפני הלידה.

לסיכום, ישנן לא מעט סיבות מדוע כדאי לתרגל יוגה בהריון. חשוב להדגיש כי מדובר על תרגול נינוח וזורם, שיכול לסייע להכין את הגוף לקראת הלידה. כמו כן, זוהי הזדמנות נפלאה ללמוד טכניקות הרפיה ולהכיר חברות חדשות.