למה חשוב לעשות בדק בית לפני קניית דירה?

בדרך לרכישת דירה חדשה לוקחים בחשבון שיקולים שונים ומבצעים פעולות חיוניות. אחת שחשוב לעשות היא בדק בית מקצועי אשר נועד למציאת ליקויי בניה. כדאי לעשות זאת בעת רכישת נכס יד שנייה או דירה חדשה, ובמיוחד, כאשר יש חשד לליקויי בניה אותם ניתן לראות בעין. הצורך בבדיקה כזאת נובע מחשש לליקויים חמורים אשר יפגעו במהלך החיים התקין בעת המגורים, מהצורך בתיקונם בעלות רבה, מהתמודדות עם תיקונים מורכבים בזמן שכבר גרים בבית ואורח החיים משתבש בגללן וכדומה. רצוי לגלות את הבעיות מראש, להתריע עליהן בפני המוכר ולטפל בהן מאשר להשקיע מאמצים כפולים ומשולשים במציאת פתרונות מאוחרים כמו לדוגמא פתרון בעיות איטום.

בדיקה מקיפה

בכל חברת בדק בית יש מהנדסים מיומנים בעלי ידע בהנדסת בנין אשר מתמחים בבדיקות מהסוג הזה ומבצעים בדיקת מבנה לפני קנייה. הנושאים הנבדקים הם גלויים או סמויים מהעין ובהם: עיבוי בקירות, רטיבות בקירות או נזילות בצנרת פנימית, ליקויים בשלד המבנה כולל במעטפת הבית. בנוסף, בדיקות מערכות חשמל, גז, מים וכדומה, בדיקת פנים הבית, בדיקת ליקויי בטיחות, גימור שאיננו מושלם ועוד. צריך לציין, כי הבדיקה הינה יסודית וכוללת מידות השטח והחללים בפועל לעומת אלו הנמצאים בתכניות תוך כדי שימוש באמצעים טכנולוגיים.

הגשת דו"ח

לאחר שהחברה מסיימת את הבדיקה היא מגישה דו"ח מסודר על מצב הדירה. במקרים בהם קיימים ליקויים משמעותיים היא מצרפת דו"ח הערכות כספיות לנזקים ולתיקונים הנדרשים. בשלב  זה ובעת תקלות חמורות ניתן לסגת מהעסקה או לתמחר את הליקויים במחיר הסופי. במקרים של ליקויים בדירה חדשה, כדאי לבקש תיקון לפני שנכנסים אליה. במידה והתיקון מתארך ושוכרים דירה חילופית למשך תקופה נוספת ניתן  לבקש מהחברה הבונה פיצוי על ההוצאה ועוד. החברה גם תגן על הדו"ח שניתן להשתמש בו בעת הצורך.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»