למה משמשת מכונת CNC?

מכונת CNC , הנקראת בשמה העברי מכרסמת. כשמה כן היא מכרסמת את המתכת, שהיא מכונה לא מוכרת כלל אלא רק לעוסקים בעיבוד שבבי ומפעלי ייצור מתכת. מכונה זו הינה אחת המרכזיות בתחום העיבוד השבבי והיצור, משום שהיא האחראית הבלעדית על כרסום חומר הגלם. כאשר לא השתמשו במכונות האלו החלופה של המכונה הייתה כרסום ידני, כמובן שחלופה זו בלתי אפשרית בעידן  המודרני, רק כאשר רוצים ליצור דגם ראשוני של אב טיפוס הוא בעצם דגם ראשוני של מוצר המשמש את המפתחים לחקור את טיב ואיכות המוצר, והצורך שלו לפני שמשקיעים כסף בייצור הראשוני, ובדרך כלל האב טיפוס לא יהיו מיוצר מהחומרים שהמוצר האמתי יהיה בסופו של דבר. אחד הטכנולוגיות המאפשרת את פיתוחו של אב טיפוס לכמויות מסחריות היא מכונת CNC?

מכונת CNC  

מעבר לשימוש של מכונת סי אן סי בייצור של אב טיפוס המכונה משמשת גם לייצור צעצועים כאשר רוצים לייצר צעצועים כמו מכוניות שהן בעלות קיעורים וקימורים רבים על מנת לייצר את הצעצוע, באופן הטוב ביותר משתמשים במכונת CNC , שהיא יכולה לבצע את הפעולה באיכות הגבוהה ביותר.

כאשר המוצר גמור יוכלו להיכנס  החלקים האחרים שיהפכו אותו לצעצוע כמו ברגים למשל יש לציין, שעד המצאת המכונה הזאת מהנדסים וממציאי פטנטים היו חושבים רבות אם להמציא פטנט כל שהוא, רק בגלל הכסף והזמן הרב שהיה לוקח לייצר אב טיפוס היו לפעמים לוקח מספר חודשים עד לבנייתו הסופית של האב טיפוס, וכן בהמשך ליצור תעשייתי.

בנוסף לכך שימוש במכונת CNC  מייצר אב טיפוס בצורה יותר מדויק מבעבר, וכן בצורה מהירה, קראו על כך כאן, משום שהמכונה מצוידת באמצעות מחשב ורובוט המתוכנת לייצר את המוצר, על פי תוכנת מחשב ייעודית, וכך גם האב טיפוס לא רק שמיוצר מהר יותר, אלא מדויק יותר מבעבר.

לכן רבים משמשים במכונה על מנת ליצור אב טיפוס בצורה יעילה ובמגוון של חומרים שונים. בזכות המכונה הייצור של משחקים ושאר פטנטים ורבים מים המפעלים רוכשים את המכשיר לצורך ייצור מהיר יותר ואחיד וללא כח אדם נוסף.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»