למי מגיע החזרי מס?

אם יצא לכם לשאול את עצמכם האם יש מצב שמגיע לכם החזר מס, קודם כל, דעו שאתם לא לבד. נתחיל בכך שכל אדם בעל הכנסה המשלם כחוק את מס ההכנסה שלו, אפשרי שמגיע לו החזר מס. הדרך לגלות אם שילמתם מיסים גבוהים מדי במהלך השנה וכי מגיע לכם כסף חזרה, לא כזו מסובכת כמו שהיא נשמעת.

אז למי בעצם מגיע החזר מס?

מכירים את הטופס אותו אתם ממלאים כשאתם מתחילים לעבוד במקום עבודה חדש? טופס 106. הוא הטופס בו אתם מצהירים על מקום העבודה שלכם, על המצב המשפחתי שלכם, מקום המגורים והאם יש לכם עוד הכנסות. טופס זה עוזר למס הכנסה להבין האם מגיעות לכם הקלות מס או האם עליכם לשלם את גובה המס במלואו. טופס זה גם יעזור לכם לגלות האם מגיע לכם החזרי מס.

> בדקו למי מגיע החזר מס מקופת גמל

עובדים ביותר מעבודה אחת?

תיאום מס. אלה שתי המילים איתן אנחנו מתחילים. החזרי מס הם די נפוצים אצל אנשים שעובדים ביותר ממקום עבודה אחד זאת מאחר והם משלמים מיסים בכל מקום עבודה בה הם עובדים. כמו שציינו בפסקה הקודמת, טופס 106 הוא זה שיעזור לכם לתעד את מקומות העבודה שלכם. תלושי המשכורת יעזרו לכם לתעד את גובה המיסים שנגבו מכם. לאחר סיום שנת מס והגשת הדו"ח השנתי, תוכלו לדעת האם מגיע לכם החזר או לא. קראו כאן איך עושים תיאום מס.

יצאתן לחופשת לידה?

ייתכן ומגיע לכן החזרי מס. דמי לידה מעלים את גובה המשכורת ולעתים עשויים להיות ההבדל בין מדרגות מס. כאשר המס נגבה באופן אוטומטי מדי חודש בחישובי מדרגות המס, עליית מדרגה משמעה תשלום גבוה יותר למס הכנסה. בסוף שנת המס ובהגשת הדו"ח השנתי, הצהירו על ההיריון ועל תשלומי המיסים החודשיים בזמן חופשת הלידה. רשות המיסים, לאחר הבדיקה שלה, תעדכן אתכן האם אתן אכן זכאיות להחזרי מס.

לסיכום, החזרי מס מגיעים לכל אדם המקבל שכר חודשי והמס אשר נגבה עליו היה גבוה מהמותר בחוק. עובדים? בתום שנת המיסים תוכלו לדעת האם מגיע לכם החזר מס או לא.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»