איפה בונים ארונות קודש מהודרים

בית כנסת מהווה "בית מקדש מעט" על פי הדת היהודית. מה הכוונה? היחס לבית הכנסת הוא כמו היחס לבית המקדש שבו מאמינה הדת היהודית ועל כן, בית הכנסת חייב להיות ראוי לתפילה הן מבחינה ויזואלית, הן מבחינת נוחות והן מבחינת האווירה הקדושה השוררת בו. כאשר מקימים בית כנסת, יש צורך לעצב אותו בריהוט מוסדי בדיוק כפי שבית כנסת צריך להראות וכן, לבחור את כלל הרהיטים לבית הכנסת עבורו בצורה הטובה ביותר. אחד מהרהיטים הבסיסיים והחשובים ביותר בבית הכנסת הוא: ארון הקודש.

כיצד בוחרים ארון קודש לבית כנסת

ארון הקודש בבית הכנסת מהווה את הרהיט הקדוש ביותר בבית הכנסת. ארון הקודש מכיל בו את ספרי התורה הקדושים ולכן, מעבר לעובדה שהוא אמור להיות דקורטיבי ומרשים, הארון צריך להיות איכותי, יציב וחזק, לצורך שמירה על ספרי התורה. פתיחת ארון הקודש צריכה להיות קלה ונוחה וזאת בשל העובדה שלא מעט תפילות כוללות בהן את שלב הקריאה בתורה, אשר דורש לפתוח את ארון הקודש ולהוציא ממנו את ספרי הקודש ובתום הקריאה, להוביל את ספרי הקודש שהוצאו חזרה לארון. ארון הקודש חייב להיות מותאם לכמות הספרים שעתידים להיות בו וכן, בהתאם לאופי בית הכנסת, גודל בית הכנסת, עיצוב בית הכנסת ועוד.

היכן ניתן לבנות ארון קודש מפואר

ארון הקודש מגן על ספרי התורה הקדושים ועל כן, הוא חייב להיות ייחודי במראהו, מעורר התפעלות וקדוש. מבנה הארון צריך להיבחר בקפידה ואיכות הארון חייבת להיות ללא עוררין. על אף שכיום ניתן למצוא לא מעט אנשים פרטיים או חברות המציעים הכנת ארונות קודש ומכירת ארונות קודש לבתי כנסת, הרי שיש לבחור בקפידה את אנשי המקצוע הרלוונטיים לצורך ביצוע הליך בניית הארון. אנשי מקצוע הללו חייבים להבין בתחום ארונות הקודש ובעלי הבנה מהותית אודות הקדושה, החשיבות והמשמעות שיש לארון הקודש בבית הכנסת. בהתאם לידע ולהבנה זו ובהתאם להסתכלות על בית הכנסת, אותה חברה או אנשי מקצוע שיבחרו לצורך הליך בניית הארון, יבנו את הארון המתאים והראוי ביותר לבית הכנסת מכל הבחינות.

קראו עוד על: ספריות קודש בהוד והדר

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»