מתי הזמן הנכון לרשום את ההמצאה שלך כפטנט

יש לכם המצאה? מי יודע? אולי תמציאו את נורת החשמל הבאה כמו תומס אדיסון, אולי תמציאו סוללה בלתי נגמרת או רובוט שעושה את כל עבודות הבית? הלוואי.

אבל לכל המצאה טובה בשוק יש עשרות או מאות או אלפי עיניים שמחכות רעבות כדי לגנוב את הפטנט ולייצר חיקוי זול.

זה בעצם רכיבה על גל ההצלחה שלכם. הם קוראים לזה מינוף.

אז מתי הזמן הנכון לרשום את ההמצאה שלכם כפטנט מוגן על ידי החוק? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

רישום פטנטים:

יש כמה שלבים מקדימים לרישום פטנט. השלבים האלו קריטיים כדי שלא תשלמו כסף סתם. עלות הרישום של פטנט כרוכה בעורך דין ובעורכי פטנט שונים וסך ההוצאות האלו לבד יכולים לעבור בקלות את הסכום של עשרת אלפים שקלים ביותר.

ומה הסיכון? כידוע תחום הפטנטים הוא עתיר סיכונים. ראשית, אנשים שיש להם פטנט הם מאוהבים ברעיון. מה זה אומר? שהם מאבדים את החשיבה הריאלית לגבי הרעיון שלהם. הם כל כך נרגשים ממה שהם גילו שכאילו שום דבר לא יכול לעצור אותם, אבל אז? החלום מתנפץ להם בצורה אכזרית מול העיניים.

הם יכולים לשחרר את המוצר לשוק ו… שקט. צרצרים. אף אחד לא רוצה. אף אחד לא קונה. למה? בגלל שלא נערכו הבדיקות המקצועיות הדרושות לפני שהפטנט יוצא לשוק.

בגלל זה, לפני רישום הפטנט והשקעה של עשרות אלפי שקלים כדאי לקבל ייעוץ של עורך פטנטים מומחה שרשומים על שמו כמה פטנטים משמעותיים. לשאול אותו מה דעתו. לבקש ממנו מחקר מפורט על השוק, הנישה, הצורך ורק אז לייצר מוצר בסיס שמוגן עם זכויות יוצרים על הפטנט.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»