אילו צעצועים הכי טובים לכלבים?

בחירת צעצועים לכלבים שלנו בדרך כלל מסתכמת ב"בוא נקנה לו מה שכולם משחקים אתו שזה כדור או משהו מצפצף ונפתר מזה…" ובכן לא כך המצב. כלבים מסוגים שונים אוהבים גם משחקים שונים וזה גם תלוי מאוד באופי של הכלב ובדרך שבה מרגילים אותו לשחק עם הצעצועים. ייתכן מקרה של כלב מאותו גזע ובאותו גיל שירצה לשחק עם צעצועי חשיבה ואילו כלב אחר לא ישחק בשום צעצוע כלל. הכלבים הם חיה חברתית וירצו לשחק אתכם בכל הזדמנות אולם לא תמיד לבעלים יש זמן לשחק אתם או להשקיע בהם את מירב תשומת הלב ולכן כדאי להרגיל אותם לשימוש בצעצועים שונים.

סוגי צעצועים שיכולים לעניין את הכלב שלכם:

  • צעצועי חשיבה – צעצועי חשיבה הם מהצעצועים הפופולריים ביותר אצל כלבים. תוכלו למצוא משחק קונג קלאסי למשל ברשימת המשחקים הללו ובפאזל הזזה שבתוכו ניתן להשתיל חטיפים ועוד. משחקים אלה נהדרים לכלבים, אולם אם הם גורים קטנים מדי הם לא יהיו מספיק מפותחים לשחק בהם ואילו כלבים בוגרים מדי גם לא יבינו מה אתם רוצים מהם. בנוסף, ישנם גזעים פחות אינטליגנטיים או יותר עצלנים שמשחק חשיבה פחו יעניין אותם והם יעדיפו משחק בסגנון אחר.
  • צעצועי משחק עם בני אדם – משחקים שאתם יכולים לקנות ולשחק עם הכלבים שלכם יכולים להתגלות כבינגו. הכול כמובן תלוי באיך אתם מרגילים את הכלב וכמה תשומת לב אתם נותנים לו. עבודה מרובה עם הכלב תסייע לבנות אמון וכן לספק לכלב שעות של הנאה ועניין אתכם שיגרמו לו להיקשר אליכם יותר. צעצועים כמו חבל משיכה, צלחת מעופפת, כדור טניס, כדור גומי גדול יותר ואפילו משחקים יצירתיים שאתם תכינו להם כמו להחביא חטיף מתחת לכוסות ועוד. חשוב להבין כי מוצרים לכלבים מסוג זה דורשים משחק עם הכלבים כיוון שלבד הם לא ישחקו אתם.
  • צעצועי לעיסה/נשיכה – אלו צעצועים נהדרים כדי להרגיל את הכלבים לשחק ולהשתעשע לבד גם בימים שיש לכם פחות זמן להשקיע בהם או בזמן שאתם לא בבית. בובות, מצפצפים למיניהם, חטיפים דנטליים וצעצועים שונים שקשורים ללעיסה או נשיכה יכולים להעסיק את הכלבים ולעתים אף לגרום להם לחשוב שמדובר באוכל. הם ללא ספק מומלצים וכדאי לבחון אילו צעצועים מתאימים ביותר לכלב שלכם.

קראו על: הרצאה לבעלי כלבים 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»