מה ההבדל בין גיטרה לגיטרה בס?

המאמר באדיבות בית ספר למוסיקה YAMAHA

אחד מכלי הנגינה ההכי פופולארי בארץ ובעולם הוא ללא כל ספק הגיטרה. כאשר מציעים לנער מתבגר שיעורי נגינה הוא ברוב המכריע של המקרים יבצע את הבחירה בגיטרה בתור הכלי הראשון, וכאן יש את אלה הלומדים על גיטרה קלאסית ואת אלה הבוחרים ללמוד על גיטרה חשמלית או אקוסטית. אך מה לגבי נגינה על גיטרה מסוג בס?

למרות שזה נראה כי נגינה על גיטרה מסוג בס היא כזו שלעולם אינה מתרחשת, נגינה על גיטרה מן הסוג הזה היא בולטת בשימושה עבור סגנונות מוזיקליים שבהם בס הוא חלק עיקרי מכל העניין. ביניהם ניתן לראות רגאיי, פופ, רגאיי, פאנק וג'אז כמובן.

התפקיד של הגיטרה

גיטרה בס היא כזו אשר מלווה ברקע את השיר והיא ברוב המכריע של המקרים לא תהיה כזו שאר תהיה בולטת באופן שבו רואים כי גיטרה אחרת יכולה לעשות את התפקיד. זמר יכול להופיע עם גיטרה חשמלית, אקוסטית או קלאסית בידיו ולשיר, אך זמר לא יהיה עם גיטרה מסוג בס ויתקדם אל מופע של שירה באופן הזה. קטעי הנגינה הכי מוכרים והכי אהובים של נגני גיטרה מוכשרים הם כאלה שנוגנו על גבי גיטרה חשמלית, קלאסית או גיטרה אקוסטית, וזה בערך מה שהופך את הנגינה בגיטרה בס לדבר שמתחבר אל קטע נגינה, אך מעולם לא היה המוביל. מעבר לכל, זוהי נגינה שמצריכה לימוד מחדש, גם עבור מי שכבר למד שיעורי נגינה על גיטרה מסוג אחר.

הצלילים שמפיקים ממנה

גיטרה בס היא כזו אשר בנויה על נגינה בעלת מנעד של ארבעה מיתרים ברוב המכריע של המקרים, והיא כזו אשר בעזרתה ניתן להפיק אך ורק צלילים נמוכים. בדומה לגיטרה חשמלית, גם לגיטרה מסוג בס יש שימוש המערכת של הגברה, אך יש גם דגמים של גיטרה בס שהם כוללים תיבת תהודה ולפיכך מייתרים את הצורך בהגברה. למרות שזה נראה כי לגיטרות האחרות יש הרבה יותר מה להציע מבחינת הנגינה והצלילים השונים, גם לגיטרה הזו יש כל מיני סוגים של טכניקות עבור הנגינה, הכוללים פריטה עם אצבעות, פריטה עם מפרט, סלאפינג, טאפינג  ופופינג. כל אחד מאלה מביא אל יצירת צלילים יותר ייחודית.

למידע על לימודי גיטרה בס

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»