מה ההבדל בין מלט אפור למלט לבן? (מלט לבן)

חומרי מלט העיקריים הם מלט אפור מצד אחד ומלט לבן מצד שני. לפני שנסביר על ההבדלים ביניהם, כדאי לדעת קצת על הדברים שבהם הם דומים. גם מלט לבן וגם מלט אפור מגיעים כאבקה שעשויים להיות מעורבים בה כמה חומרים. כך למשל חומרי צמנט, חול, לעיתים חומרים נוספים כגון אפר או אבקת פחם. בכל צורה שהיא, לאחר יישום החומר הוא נועד לעבור התמצקות והתקשות. השימושים של מלט כוללים לדוגמא את החיבור של לבנים, חיפוי הקירות לצרכי חיזוק והגנה, לטובת יישומים אקוסטיים שונים ועוד. 

מה יותר נפוץ מלט אפור או מלט לבן 

מלט אפור (שיש הקוראים לו גם מלט שחור) הוא המלט הנפוץ יותר. על פי רוב הוא גם יותר זול, למרות שהמחיר עשוי להיות מושפע מקריטריונים נוספים. כלומר, האם מוסיפים למלט חומרים שמזרזים את ההתקשות או הופכים אותו ליותר חזק. 

מלט לבן בעבודות בהירות 

על פי רוב נהוג לבחור במלט הלבן כאשר נעשה שימוש בעבודות בהירות או כאשר רוצים לשלב במלט חומר צבע מסוימים. אם רוצים שהיציקה תהיה בהירה ולא אפורה, בוחרים את המלט הלבן. בסוגי ריצוף מסוימים תהיה עדיפות למלט הבהיר וכן כאשר מבצעים את היישום בשיטת השפריץ. 

דגשים חשובים בעבודה עם מלט:

  • בערבוב של מלט עם מים יש לדאוג לתערובת לא סמיכה מדי ולא דלילה מדי. 
  • הוספת סיד לתערובת עלולה לגרום להיחלשות של המלט לאחר ההתקשות. 
  • מלט לבן איכותי יתאים ליישום שכבות בסיס בשיקום או טיפול במבנים ישנים. 
  • לפני יישום המלט יש להסיר חלקים רופפים, חלקי בטון, כל חומר שומני או לכלוך. 
  • השימוש במלט אפור או מלט לבן רק לאחר ערבוב, כשהתקבלה תערובת חלקה. 

אולי יעניין אותך מידע על מלט לייבוש מהיר

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»