מה זה PETG?

מדפסות תלת ממדיות כיום, תומכות לרוב בביצוע של מודלים על בסיס כל מיני חומרים פלסטיים. אם נתקלתם במילה PETG ורציתם לדעת מה זה PETG, אז קודם כל מדובר בחומר נפוץ להדפסות תלת ממדיות. אם אתם רוצים לדעת קצת יותר מזה, אתם במקום הנכון. 

חומר שכולם מכירים 

הבסיס של PETG כחומר גלם להדפסת מודלים מוכר לכולנו, גם אם מעולם לא השתמשתם במדפסת תלת ממדית. מדובר באותו החומר בדיוק שבעזרתו מייצרים את בקבוקי המשקה וכן מגוון רחב של מוצרים נוספים בשימוש יום יומי. החומר הזה, שידוע כעמיד ביותר בתנאי סביבה וטמפרטורה מגוונים, עבד שדרוג עם חומר מסוים שנקרא גליקול, מה שהפך אותו מתאים לעיבוד בעזרת מדפסת תלת ממדית מקובלת. 

הזמינו חומרי גלם למדפסות תלת מימד >>>

מהם היתרונות של הפולימר הזה 

חשוב להעיר שבמודלים מסוימים, שבהם יש צורך בהדפסת תמיכה תוך כדי יצירת המודל, פחות יתאים להשתמש ב- PETGונהוג להעדיף PLA. אך כעת נרצה להתייחס לשאלה מה זה PETG, בסקירה זריזה של היתרונות:

  1. ביחס להרבה חומרים פלסטיים אחרים, החומר לאחר שנעשה מוצק לא "מתרגש" מטמפרטורה גבוהה יחסית. כלומר המודלים לא יתעוותו ויתעקמו בנקל. 
  2. הפולימר לא מגיב עם מים, לא ניזוק ברטיבות וזו הסיבה שהוא פופולרי כל כך גם בייצור בקבוקי משקה, כוסות שתייה ועוד. 
  3. חומר זה בשל תכונותיו האיכותיות מתאים הן להדפסות ביתיות למודלים שונים והן להדפסות למטרות מסחריות ולהשגת תוצאות טובות בפרויקטים הנדסיים. פלסטיק זה משמש גם במוצרים מתוחכמים למדי, לרבות בשילוב חלקים נעים. 
  4. גמיש ופחות שביר – ביחס לחלק מהפולימרים האחרים המשמשים בהדפסות תלת ממד, חומר זה נחשב לגמיש יחסית ולכן פחות שביר. 
  5. שקוף ויפה – החומר הזה בעל תכונה של שקיפות רבה. 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

אימוני ספורט לנשים בהריון

רגע הלידה הוא רגע מאוד מרגש עבור נשים. פעילות גופנית היא דרך מצוינת לסייע לך לעבור את הזמנים הקשים של הלידה. תרגילי אירובי למשל הם צורה מצוינת שבה גופך יכול להשתמש בו כדי לשפר את בריאות הלב וכלי הדם שלך,

קרא עוד»

תאורה סולרית בגינה-למה היא עדיפה

תאורה סולארית היא אופציה מבריקה לכל מי שרוצה להתקין תאורה באזורים ללא גישה לרשת חשמל, או במקומות מרוחקים בהם אספקת החשמל מהרשת אינה אמינה. אופציה זו מתאימה גם לשימוש ביתי או אפילו לשימוש מסחרי. התקנת תאורה חשמלית עלולה לגזול זמן

קרא עוד»

חדר כלות

ההתרגשות שלך בעיצומה! ממש עוד כמה שעות את עומדת להתחתן עם בחיר ליבך, ואת מרגישה שאת חייבת להיות במקום שקט שיכניס בך רוגע ושלווה. כמובן שהמלווה שלצידך היא הבנאדם הכי מתאים למשימת הרגעת המתחים, אך חשוב גם שתמצאי את המקום

קרא עוד»