מה זה PETG?

מדפסות תלת ממדיות כיום, תומכות לרוב בביצוע של מודלים על בסיס כל מיני חומרים פלסטיים. אם נתקלתם במילה PETG ורציתם לדעת מה זה PETG, אז קודם כל מדובר בחומר נפוץ להדפסות תלת ממדיות. אם אתם רוצים לדעת קצת יותר מזה, אתם במקום הנכון. 

חומר שכולם מכירים 

הבסיס של PETG כחומר גלם להדפסת מודלים מוכר לכולנו, גם אם מעולם לא השתמשתם במדפסת תלת ממדית. מדובר באותו החומר בדיוק שבעזרתו מייצרים את בקבוקי המשקה וכן מגוון רחב של מוצרים נוספים בשימוש יום יומי. החומר הזה, שידוע כעמיד ביותר בתנאי סביבה וטמפרטורה מגוונים, עבד שדרוג עם חומר מסוים שנקרא גליקול, מה שהפך אותו מתאים לעיבוד בעזרת מדפסת תלת ממדית מקובלת. 

הזמינו חומרי גלם למדפסות תלת מימד >>>

מהם היתרונות של הפולימר הזה 

חשוב להעיר שבמודלים מסוימים, שבהם יש צורך בהדפסת תמיכה תוך כדי יצירת המודל, פחות יתאים להשתמש ב- PETGונהוג להעדיף PLA. אך כעת נרצה להתייחס לשאלה מה זה PETG, בסקירה זריזה של היתרונות:

  1. ביחס להרבה חומרים פלסטיים אחרים, החומר לאחר שנעשה מוצק לא "מתרגש" מטמפרטורה גבוהה יחסית. כלומר המודלים לא יתעוותו ויתעקמו בנקל. 
  2. הפולימר לא מגיב עם מים, לא ניזוק ברטיבות וזו הסיבה שהוא פופולרי כל כך גם בייצור בקבוקי משקה, כוסות שתייה ועוד. 
  3. חומר זה בשל תכונותיו האיכותיות מתאים הן להדפסות ביתיות למודלים שונים והן להדפסות למטרות מסחריות ולהשגת תוצאות טובות בפרויקטים הנדסיים. פלסטיק זה משמש גם במוצרים מתוחכמים למדי, לרבות בשילוב חלקים נעים. 
  4. גמיש ופחות שביר – ביחס לחלק מהפולימרים האחרים המשמשים בהדפסות תלת ממד, חומר זה נחשב לגמיש יחסית ולכן פחות שביר. 
  5. שקוף ויפה – החומר הזה בעל תכונה של שקיפות רבה. 
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על החשיבות של מסנן לבריכה ביתית

בכל בריכה חשוב שיהיה מסנן שיטהר את המים. אם אין מסנן לבריכה, המים עלולים להזדהם מה שחלילה יוביל לפגיעה ברוחצים. אז ברור שאם בניתם לכם בריכה או שאתם אחראים על בריכה גדולה אחרת במקום כלשהו, אתם חייבים לדאוג לכך שיהיה

קרא עוד»

מתי משלמים היטל השבחה?

היטל השבחה משמעותו סוג של מיסוי, שמגלם בתוכו עלייה בשוויו של נכס שברשותכם. בשורות הבאות נסביר יותר על המשמעות הנרחבת וכמובן מתי נדרשים לשלם את ההיטל הזה.  למי צריכים לשלם את ההיטל  השבחה של הנכס יכולה להיווצר מצעדים שונים, שנעשים

קרא עוד»

צימרים בצפון

מתכננים לצאת לחופשה מפנקת בארץ? אם עד עכשיו התרגלתם לסגור חופשה בבתי מלון באזורים שונים בארץ, כדאי שתחשפו לחוויית חופשה אחרת ומפנקת באמצעות צימרים יוקרתיים בצפון. נכון שבצימר לא תמצאו חדר אוכל עם בופה מטורף, אבל תוכלו ליהנות מפרטיות מלאה

קרא עוד»