מה זה חדר בריחה ומאיפה זה התחיל

את ההיסטוריה של משחקי האסקייפ רום אנחנו מוצאים כבר אי שם בשלהי שנות השמונים. היו אלו בשעתו משחקי הרפתקאות אשר כונו גם כן בשם – משחקי בלשים. היה בהם גיבור אשר עבר כל מיני תלאות, הרפתקאות ואתגרים שונים. היו לו לבלש גם אויבים ועל מנת לנצח במשחק היה צורך לנצח בראש ובראשונה אותם.

הגיבור שעבר במסע הזה (הגיבור היה השחקן ששיחק מול המחשב כמובן) הזדהה הזדהות מוחלטת מול כל מצב ומול כל בעיה אשר בהם נתקל הגיבור. הוא יוכל היה להיות ילד, גמד, כלב, צעיר או גמד.

הגיבור היה צריך לעבור כמה וכמה שלבים. הוא היה צריך לקבל נקודות אך אם הוא נכשל באחד מהשלבים, הוא יכול היה להפסיד את כל מה שהוא כבר השיג עד כה.

היתרונות של משחקי הקווסט

היתרונות של משחקי הקווסט היו כי לא היו חייבים לעבור את כל השלבים במהלך משחק אחד. אפשר היה לעצור את המשחק בכל שלב ולאחר שעות או אפילו ימים אפשר היה להמשיך שוב במשחק.

הניקוד כמובן נשמר עבור אותו משחק כאשר הוא יכול היה לשחק בקצב שלו ועל פי רצונו. כך אפשר היה להימלט מגורלך אכזרי אם המשחק הגיע לשלב של מוות או אם הניקוד של אותו משחק נגמר והמשחק רצה להתחיל שחק שוב מתחיל ה כמו טירון.

חדר בריחה לעומת משחקי הקווסט

למעשה חדרי הבריחה – האסקייפ – רום – פועל בדיוק באותה צורה. אנשים שרוצים להיות גיבורים למשך שעה אחת, יכולים פשוט להזמין לעצמם משחק בחדר בריחה וליהנות מאותה חוויה בדיוק.

חדרי הבריחה מתאימים למעשה לכל אחד ובכל רמה. כל אחד יוכל ליהנות מחדר הבריחה ולבלות שעה מרתקת במיוחד של מתח, ריגושים וכיף. החוויה המיוחדת מאחדת בין כל המשתתפים וגורמת להם ליהנות מחוויה המייצרת שיתוף פעולה ואיחוד כל הכוחות. הגיבוש המדהים הנוצר כתוצאה מכך מעניק לכולם את היכולת ליהנות מחוויה מרגשת ומרתקת במיוחד.

חדר הבריחה כמו גם חדר קריוקי בראשון לציון מתאים גם לילדים וגם למבוגרים. הוא יכול להוות חוויה משותפת למשפחה הכוללת גדולים עם קטנים ולמעשה מדובר בחוויה מושלמת ממש.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»