מהו היתר בנייה לשימוש חורג?

היתר בנייה לשימוש חורג

במדינה מסודרת כל בנייה שהיא מצריכה היתר בנייה. כאשר יש כללים ופרמטרים שבהתאם להם יינתן ההיתר. יש מקרים בהם נוצר צורך לקבל היתר בנייה לשימוש חורג. ההסבר הוא פשוט. לכל מבנה יש שימוש שהוא ראוי לו. לדוגמה, מבנה מגורים נועד להתאים למטרות מגורים.

אזור חקלאי מיועד לשימוש חקלאי וכן הלאה. אך יש מקרים בהם נוצר צורך לבצע שינוי בהיתר. דבר כזה עשוי לנבוע בגין סיבות שונות.

מתי נוצר צורך לקבל היתר בניה לשימוש חורג?

  • חריגה בהיקף הבניה – במידה וקיים היתר לבניה בהיקף מסוים, ובמקום מעוניינים לבנות מבנה גדול יותר שחורג מגבולות ההיתר, יהיה צורך להגיש בקשה להיתר בנייה לשימוש חורג.
  • הסבת מטרה – במידה ומבנה מסוים מוגדר בתב"ע שלו עבור מטרה מסוימת, וחפצים לשנות את ההגדרה שלו, יהיה צורך להגיש בקשה להיתר בנייה לשימוש חורג. לדוגמה, להפעיל גן ילדים במבנה שמיועד למגורים וכדומה.

דיון בוועדה לשם בדיקת הבקשה

בכל מקרה כזה יהיה צורך להגיש את המסמכים הרלוונטיים על מנת להציג את התמונה במלואה כמו גם את הסיבות לבקשה מול הוועדה העירונית. הוועדה שמאשרת את היתרי הבנייה היא זו שמופקדת על היתר לטופס 4 וגם על מתן היתרי בנייה עבור שימוש חורג. זאת בהתבסס על שיקול דעתה והתייחסות לנושאים שונים כמו חזות פני העיר, איכות הסביבה וכדומה.

אדריכל עבור הוצאת היתרים

כדי להוציא היתר בנייה ולקבל את האישורים הנחוצים בהתאם לבנייה ולמטרות שלה צריך לקבל היתר בנייה מתאים, אותו ניתן לקבל בעזרת ליווי של אדריכל מקצועי שמכיר את ההתנהלות העירונית ויודע מה לעשות וכיצד לפעול על מנת לקבל את ההיתרים המתאימים ביעילות מקסימלית. בחרו אדריכל מומחה ויעיל שיוביל אתכם בתהליך ממוקד ומהיר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

תביעה לפיצויים מגרמניה
Blog
משה יצחקוב

איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה? מדריך מקוצר

ככל שעובר הזמן, עם השנים שמשכיחות את הכאב, גם ניצולי השואה מתמעטים והולכים. כידוע ניצולי השואה זכאים לקצבאות שונות הן מהממשלה הגרמנית והן ממשרד האוצר הישראלי. רבים מהניצולים אינם מנצלים את זכאותם זו מכיוון שאינם רוצים להכניס את עצמם ל'כאב

קרא עוד»
סכיני שף עם חריטה
Blog
משה יצחקוב

סכיני שף עם חריטה – צריך לדעת למי לפנות

מעוניינים לרכוש סכיני שף עם חריטה וזאת כדי להפתיע אדם קרוב או לחדש את כלי המטבח שלכם ולהפוך את העבודה במטבח להרבה יותר נוחה וחלקה מבחינתכם? כל שתצטרכו לעשות זה לוודא כי אתם פונים אל חנות אשר נחשבת למומחית בתחום

קרא עוד»
קורקינט חשמלי בזול
Blog
משה יצחקוב

קורקינט חשמלי בזול – קונים במקום הנכון

לא רוצים לשלם מחיר מופרז על קורקינט חשמלי? אם אתם רוצים לקנות קורקינט חשמלי בזול, עליכם להתחיל בכך שתבדקו היטב את האפשרויות הקיימות לרכישה בחנויות המובילות. זה משהו שאתם יכולים לעשות בקלות ובתוך זמן קצר כדי לברר טוב יותר את

קרא עוד»