מהו היתר בנייה לשימוש חורג?

במדינה מסודרת כל בנייה שהיא מצריכה היתר בנייה. כאשר יש כללים ופרמטרים שבהתאם להם יינתן ההיתר. יש מקרים בהם נוצר צורך לקבל היתר בנייה לשימוש חורג. ההסבר הוא פשוט. לכל מבנה יש שימוש שהוא ראוי לו. לדוגמה, מבנה מגורים נועד להתאים למטרות מגורים.

אזור חקלאי מיועד לשימוש חקלאי וכן הלאה. אך יש מקרים בהם נוצר צורך לבצע שינוי בהיתר. דבר כזה עשוי לנבוע בגין סיבות שונות.

מתי נוצר צורך לקבל היתר בניה לשימוש חורג?

  • חריגה בהיקף הבניה – במידה וקיים היתר לבניה בהיקף מסוים, ובמקום מעוניינים לבנות מבנה גדול יותר שחורג מגבולות ההיתר, יהיה צורך להגיש בקשה להיתר בנייה לשימוש חורג.
  • הסבת מטרה – במידה ומבנה מסוים מוגדר בתב"ע שלו עבור מטרה מסוימת, וחפצים לשנות את ההגדרה שלו, יהיה צורך להגיש בקשה להיתר בנייה לשימוש חורג. לדוגמה, להפעיל גן ילדים במבנה שמיועד למגורים וכדומה.

דיון בוועדה לשם בדיקת הבקשה

בכל מקרה כזה יהיה צורך להגיש את המסמכים הרלוונטיים על מנת להציג את התמונה במלואה כמו גם את הסיבות לבקשה מול הוועדה העירונית. הוועדה שמאשרת את היתרי הבנייה היא זו שמופקדת על היתר לטופס 4 וגם על מתן היתרי בנייה עבור שימוש חורג. זאת בהתבסס על שיקול דעתה והתייחסות לנושאים שונים כמו חזות פני העיר, איכות הסביבה וכדומה.

אדריכל עבור הוצאת היתרים

כדי להוציא היתר בנייה ולקבל את האישורים הנחוצים בהתאם לבנייה ולמטרות שלה צריך לקבל היתר בנייה מתאים, אותו ניתן לקבל בעזרת ליווי של אדריכל מקצועי שמכיר את ההתנהלות העירונית ויודע מה לעשות וכיצד לפעול על מנת לקבל את ההיתרים המתאימים ביעילות מקסימלית. בחרו אדריכל מומחה ויעיל שיוביל אתכם בתהליך ממוקד ומהיר.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»