נופש, קברי צדיקים ואווירה הייחודיות של צפת

צפת יצוקה עם מאפיינים מיוחדים השואבת אליה את מיטב הנופשים אל הצימרים לחרדים בצפת.

העיר צפת בנויה משכונות שונות, הכוללים מגוון שונה מאוד של אוכלוסייה אפשרויות ותנאים.

למרות שהעיר מגוונת ושכונותיה שונות, דבר אחד אי אפשר לקחת לשום שכונה, הנופים להרי הגליל והכנרת התכלכלה.

מאפיינים אלו פותחים כדבר ראשון את הייחודיות והביקוש לצימרים לחרדים בעיר.

אם דיברנו על נופש ותיירות, התרבות המיוחדת של צפת היא זו הגורמת המרכזית והשואבת נופשים מכל רחבי הארץ.

אחד הדברים הייחודיים בצפת, הוא שאין תרבות. בשונה משכונה תל אביבית, או כל שכונה ברחבי הארץ בה אם לא נתנהג כפי התרבות המקומית נהיה חריגים, בצפת אין חריגים, עשרות גוונים שונים, וכל אחד מוצא בה את מקומו, כאורח וכדייר קבע.

דירות נופש לחרדים, הוא משהו נפוץ מאוד בצפת. הביקוש המשמעותי שיש לנופש בעיר, גורמים למאות אנשים לעזוב את ביתם הפרטי ולהפוך אותו לדירת נופש לכמה ימים על מנת להרוויח כמה שקלים, ולעתים כמה אלפי שקלים.

המאפיין המרכזי של דירות נופש, הם דירות פשוטות יחסית אבל מטופחות, שמתאימות לאכלוס אורחים מתחלפים ולטעמם של מרבית האוכלוסייה.

מטבע הדברים דירת נופש לחרדים, תהיה דירה שיגורו בה חרדים בימות השבוע ולא ציבור כללי, זו תהיה דירה שכוללת שני כיורים לבשר וחלב, ושמירה על הכשרות וההלכה.

קברי הצדיקים שבצפת משלימים פאזל לאווירה הייחודית בעיר. המטיילים בעיר שמגיעים לעיר העתיקה, נהנים לחזור נוסטלגית שנים לאחור ולראות במו עיניהם את בתי הכנסת, בתי המדרש ששימשו לפני שנים רבות ואפילו מאות בשנים גדולי תורה והלכה.

קברי הצדיקים בעיר מהעבר השני, משלימים את הטיול לכניסה לתפילה בקבר הצדיק שאת מראות חייו, ומקום פעילותו ראו בתחילת הטיול.

למרות שצפת, יש לה תרבויות שונות שלא ניתן לגבש לכדי תרבות מסוימת, העירייה מפעילה מדי שנה כליזמרים בעיר, תערוכה מרכזית מוסיקלית ששואבת אליה את כל אוהבי הז'אנר.

ימים אלו עמוסים במיוחד במקומות לינה כמו צימרים לחרדים בעיר, ועלולים להשפיע גם על מחיר הלינה באותם ימים.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»