טיולים בקפריסין

החלטתם לבלות את חופשתכם בקפריסין, מתכננים טיולים בקפריסין? מעולה. לפני שאתם מבקרים בקפריסין, יש כמה דברים שכדאי לכם לדעת מראש. מאמר זה, כולל את המידע השימושי כדי להפוך את טיול החלומות שלכם לחלק ואיכותי ככל האפשר.

טיולים בקפריסין 

למרות מיקומה הקרוב לטורקיה, לבנון וסוריה, קפריסין היא מדינה אירופאית וחלק מהאיחוד האירופי מאז מאי 2004. למרות שהמדינה מחולקת, כל המדינה היא שטח האיחוד האירופי.

מטבע קפריסין 

רוב המדינות המשתייכות לאיחוד האירופי, משתמשות באירו כמטבע וכך גם קפריסין. מאז 2008, זהו המטבע הרשמי של המדינה, המחליף את המטבע הישן שנקרא לירה או לירה קפריסאית. בחלק הצפוני של האי, המטבע הרשמי הוא הלירה הטורקית.

דרישות אשרה 

אם אתם גרים באיחוד האירופי, ארה"ב, קנדה, אוסטרליה או בריטניה, אתם לא צריכים ויזה אם תחליטו לבקר בקפריסין. עם זאת, אם אתם מבקרים מחוץ לאיחוד האירופי, תצטרכו דרכון בתוקף של לפחות שלושה חודשים מתאריך הכניסה (שישה חודשים אם אתם מאוסטרליה). מבקרים מהאיחוד האירופי צריכים דרכון תקף למשך השהות בלבד.

יתרון משמעותי לטיול בקפריסין 

העובדה שאתם (כנראה) לא צריכים ויזה לחופשה בקפריסין עבור נופש חברה בקפריסין למשל, הופכת את הנסיעה לקפריסין לקלה מאוד. אבל אם אתם מתכננים לשהות בה יותר מ- 90 יום, עליכם לקבל תעודת רישום. קבלו מידע נוסף באתר קפריזה טיולים ואירועים בקפריסין.

שפה מדוברת 

השפות הרשמיות של קפריסין, הן יוונית וטורקית. בשל חלוקת הגבול של המדינה, השפה היוונית מדוברת ברובה בחלק הדרומי של האי וטורקית, משמשת בעיקר בחלק הצפוני של המדינה. 

בתור מושבה בריטית לשעבר, גם אנגלית מדוברת באופן נרחב במדינה, ותמצאו את רוב המסמכים הרשמיים כמו גם שלטי הרחוב, בדרך כלל, ביוונית או טורקית ואנגלית (תלוי באיזה צד של האי אתם נמצאים כמובן).

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»