מצבות

כאשר אדם קרוב הולך לעולמו ממחלה או מסיבה אחרת, הוא מובא לקבורה בבית העלמין בעיר או בישוב בו הוא חיי. ביהדות ובדתות אחרות כאשר אדם נקבר אנו מסמנים את הקבר שלו על ידי מצבה. כאשר אנו עולים לבית הקברות אנו עומדים מול המצבה שמסמלת את מקום קבורתו.

אם פעם מצבות היו פשוטות אבן עם כיתוב, כיום ניתן למצוא מצבות בלא מעט סגנונות. כיום קיימות מצבות שעשויות מאבנים מיוחדות או מסלעים ואפילו משיש. ניתן למצוא מצבות עם תמונותיהם של האנשים או מצבים עם ציטוטים מתוך שירים או דברים אישיים שהם כתבו.

מלבד זאת, אנו נראה בבתי הקברות לא מעט מצבות זוגיות אשר מתאימות לקבר של שני אנשים בדרך כלל זוגות אוהבים. המצבה הזוגית מסמלת את אהבתם של הזוג, אשר קרובי משפחתם ממשיך להנציח זאת גם במותם.

מאחר ומצבות מסמלות את הסוף ואת המוות, קשה לבחור אותן. בחיים אנחנו לא נכנס לאתר מצבות ונבחר עבורינו את המצבה שמסמלת אותנו. בדרך כלל בחירת מצבה תעשה על ידי קרוב משפחה שתתבצע אחרי שנמות.

מתעניינים בהזמנת מצבה אונליין? היכנסו >>

כמה עולה מצבה?

לשאלה כמה עולה מצבה אין תשובה חד משמעית שכן המחיר עשוי להשתנות בהתאם לסוג המצבה שנבחר. מצבה זוגית תהיה יקרה יותר ממצבה של יחיד. כמו כן כל תמונה או חריטה או שימוש באבנים מיוחדים ייקרו את מחיר המצבה.

מאחר ומדובר בעניין לא פשוט בכלל, מוטב לקבוע עם חברת המצבות שמכינות עבור יקירכם את המצבה על מחיר מראש על מנת שלא תהינה הפתעות לא נעימות.

לסיכום, בחירת מצבה היא איננה דבר פשוט, אך היא חשובה. היא מסמלת את המקום בו נקבר יקירכם, היא נועדה להנציח את האדם שנפטר. לכן השקיעו מחשבה איך אתם רוצים שהמצבה שלו תיראה ומה יהיה כתוב בה.

מחפשים חברת מצבות? היכנסו >>

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

אימוני ספורט לנשים בהריון

רגע הלידה הוא רגע מאוד מרגש עבור נשים. פעילות גופנית היא דרך מצוינת לסייע לך לעבור את הזמנים הקשים של הלידה. תרגילי אירובי למשל הם צורה מצוינת שבה גופך יכול להשתמש בו כדי לשפר את בריאות הלב וכלי הדם שלך,

קרא עוד»

תאורה סולרית בגינה-למה היא עדיפה

תאורה סולארית היא אופציה מבריקה לכל מי שרוצה להתקין תאורה באזורים ללא גישה לרשת חשמל, או במקומות מרוחקים בהם אספקת החשמל מהרשת אינה אמינה. אופציה זו מתאימה גם לשימוש ביתי או אפילו לשימוש מסחרי. התקנת תאורה חשמלית עלולה לגזול זמן

קרא עוד»

חדר כלות

ההתרגשות שלך בעיצומה! ממש עוד כמה שעות את עומדת להתחתן עם בחיר ליבך, ואת מרגישה שאת חייבת להיות במקום שקט שיכניס בך רוגע ושלווה. כמובן שהמלווה שלצידך היא הבנאדם הכי מתאים למשימת הרגעת המתחים, אך חשוב גם שתמצאי את המקום

קרא עוד»