כך מתמודדים עם רטיבות קפילארית

לא מעט בתים בארץ מוצפים בימות החורף במים, מה שגורם לרטיבות בקירות, ולא רק, אלא גם מתחת לרצפה. בין הסיבות הנפוצות לרטיבות ניתן להזכיר נזילה מהגג, פיצוץ בצנרות, וגם עקב מרזב סתום.

מה זה רטיבות קפילארית?

ישנם מקרים בהם הקירות סופגים רטיבות בשל חוק כימי, רטיבות זו מכונה רטיבות קפילארית. באנגלית מושג זה מבטא נימים, משמע מדובר בצינורות דקים מאוד, אלה מתארים מהי רטיבות קפילארית.

המים עלולים לטפס כלפי מעלה, זאת למרות שכולנו מכירים את כוח הכבידה. הם מטפסים על הקירות או כל סוג של חומר אחר אשר בסופו של דבר סופג אותם, ועלולים לטפס עד לגובה של מטר.

מדובר בכוח נימי של מים, הם אומנם מטפסים כלפי מעלה, אולם מה שמושך אותם למטה הוא כוח הכבידה, זאת בשל אותם נימים. אם הם דקיקים מאוד, כך גדל הסיכוי שהמים יטפסו למעלה.

על מה מעידה התופעה?

מדובר במים הנמצאים בתחתית הקירות או מתחת לרצפות, ואפילו מים הנמצאים מתחת לפני הקרקע.

כיצד מונעים את הרטיבות?

רטיבות קפילארית אף עלולה לגרום לנזק של יסודות המבנה, עד לכדי סכנה. ישנן דרכים שונות למנוע זאת, למשל באמצעות הפרדה של קירות המבנה ממקורות רטיבות, וניתן גם לאטום בטון בעזרת חומרים ייעודיים, אלה גם ימנעו את ספיגתם של המים.

אלו מבנים מועדים לפורענות?

לרוב רטיבות קפילארית נפוצה יותר בבתים פרטיים הצמודים לקרקע, אולם לא רק, גם בבניינים בהם האיטום הינו לקוי.

על מנת לאתר את הנזילות הללו יש לפנות לאדם מקצועי ומוסמך, באפשרותו לאתר אותן בעזרת מצלמה תרמית ובאמצעות טכנולוגיות מתקדמות. בכדי לייבש את המבנה חשוב לפנות לחברה העוסקת בייבוש מבנים, בהם נוצרת רטיבות קפילארית.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»