בית תפילין

הנער מגיע לגיל מצוות וההתרגשות עצומה. בטקס הבר מצווה הילד הופך לבוגר ומעתה והלאה חלות עליו המצוות שיש לכל יהודי לקיים. המצווה הראשונה והטיפוסית הפוגשת את האדם מדי יום היא הנחת התפילין. האדם מתחיל את היום בטקס התפילה המרגש והמרומם תוך שהוא עטוף בטלית ובתפילין. לכבוד מצווה חשובה זו, הורים רבים בוחרים להעניק לילדיהם לקראת טקס הבר מצווה סט של תפילין הארוזים בבתי תפילין מהודרים ויוקרתיים, וזאת בכדי להדגיש את ההידור והחיבה שהם רוחשים למצווה זו.

 

מה הוא בית תפילין?

התפילין הן זוג קופסאות שבתוכן יש קלף עליו כתובים פרשיות מהתורה. מפאת קדושתן וכבודן, נהוג לשמור את התפילין בתוך נרתיקים ייעודיים השומרים עליהם לבל ייפגמו ויהרסו. נרתיקים אלו נקראים "בתי תפילין" והם יכולים לבוא בשלל וריאציות ודוגמאות.

 

ממה בתי תפילין עשויים?

בית תפילין יכול להיות עשוי מחומרים שונים. הורים רבים מעדיפים לקנות לילדיהם המתבגרים בתים העשויים פלסטיק שחור או כסף. במידה ובוחרים לקנות מכסף, חשוב להזהיר את הנער לנהוג בהם זהירות יתירה, שכן הוא ייקח את התפילין למקומות שונים כגון בית ספר או טיולים, ויש סכנה של גניבה או אבדה.

 

כמה דברים חשוב לדעת על בית תפילין

כאמור בית התפילין הוא הנרתיק ששומר על התפילין מכל נזק שעלול להתרחש. ההלכה קובעת שתפילין אסור שיהיה בהן פגמים כגון סדקים, קילוף בצבע, התקהות בפינות ועוד. לכן, בית התפילין צריך להיות כזה שישמור עליהן מכל הסכנות הללו. חשוב לראות את הצדדים הפנימיים של בית התפילין ולבדוק שהוא מצופה מבפנים מחומר רך ומתאים באופן שלא תיווצר שריטה או שפשוף בעת ההכנסה והשליפה של התפילין. כמו כן, חשוב לזכור שהתפילין עשויות מעור, והצטברות של לחות ומים עלולים לקלקל אותן ויצור יובש באופן שפוגם במצווה. לכן, בתחתית של בית התפילין חשוב שיהיו חריצי אוורור. בחירה של נרתיקי תפילין איכותיים וטובים תבטיח חווית תפילה והנחת תפילין מרוממת ומהנה.

 

הכנסו עכשיו לאתר שלנו – נטפים חנות יודאיקה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»