היתרונות המרכזיים בהתעמלות במים

היתרון המובהק של התעמלות במים הוא קודם כל העובדה שזו התעמלות נקודה. התעמלות הוכחה כדבר התורם לבריאות ולחיוניות ללא קשר לסוג ההתעמלות.

יחד עם זאת, היתרונות המרכזיים בהתעמלות במים, השונה מצורות אחרות של פעילות גופנית, הופכים את ההתעמלות לדבר אפשרי גם עבור אנשים שאינם יכולים לעשות פעילות גופנית בצורה אחרת.

מתאימה לכולם

זה תמיד נחמד לראות קשישים בשעת בוקר מוקדמת עם כובע משקפת ובגד ים חוצים בריכות, אולם התעמלות מים שזוהתה בעבר בעיקר עם מבוגרים, תופסת מקום גם בקרב צעירים ומתאימה לכולם. בהתעמלות מים אפשר לעבוד על כל שרירי הגוף וכן לשפר סיבולת לב-ריאה.

בעלי מוגבלויות ובעיות רפואיות

מסייעת בהפחתת כאב ומשפרת את הנשימה ואת חילוף החומרים בגוף. נחשבת ליעילה ביותר עבור אנשים הסובלים מפציעות שונות. עודף משקל מקשה מאד על פעילות גופנית ואכן אנשים הסובלים מעודף משקל מתקשים להתמיד בה.

היתרון של התעמלות מים לבעלי משקל עודף בכך שהיא מסייעת בנשיאת כובד המשקל ומאפשרת לבצע תרגילים שבלתי אפשרי עבורם לבצע בצורה הרגילה מחוץ למים.

סטרס ובעיות נפשיות

פעילות גופנית במים נמצאה כמרגיעה את מערכת העצבים, מעלה את הבטחון והערך העצמי ומספקת תחושה נינוחה ורגועה. המים מפחיתים את רמות הקורטיזול, הורמון הקשור בלחץ, גורמים לרפיון שרירים ותורמים לשלווה ואיזון אצל אנשים הסובלים מקשיים בוויסות רגשי, סטרס, דיכאון, חרדה ועוד. קראו בהרחבה על 

ירידה במשקל

בשל התנגדות המים ניתן להתאים את קצב ואופי ההתעמלות כאשר התעמלות מים בעצימות גבוה תגרום לשריפת קלוריות משמעותית.

זמינה בכל מזג אוויר

התעמלות מים ניתן לעשות בכל עונות השנה במסגרת בית ספר לשחייה, ללא תלות במזג האוויר, בבריכה מקורה, מחוממת או תחת כיפת השמים ללא הגבלת זמן או מיקום.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»