איטום קירות חוץ

המאמר באדיבות סנפלינג ישראל

בניינים רבים בישראל כבר נבנים בשיטות מודרניות ובעזרת חומרים תקניים ומודרניים. אבל אפילו הם לא יכולים למנוע בלאי וחדירה של רטיבות לבניין דרך קירות חיצוניים.
בבניינים חדשים המצב עוד נחשב לטוב בגלל התקנים האחרונים שמחייבים להשתמש בכל הטכנולוגיות הידועות כדי לאטום את הבניין מלכתחילה, הרי שכאשר מדובר בבניינים ישנים שנבנו לפני עשרו שנים והם מיועדים לחידוש ולשיפוצים אי אפשר לעשות שום דבר מאשר לתחזק אותם מבחוץ ולדאוג כמה שיותר לבצע איטום קירות חוץ נכון ובזמן.

חשיבות האיטום של קירות חוץ

איטום קירות חוץ פירושו איטום המעטפת החיצונים של כל הבניין, זו שאנחנו לא אמורים כלל להרגיש שום חדירה של חומרים כלשהם דרכה, לא רעש ולא רטיבות, לא עובש ולא מים מכל סיבה שהיא, כולל נזילות ופיצוץ צינורות.
האיטום חייב להיות מוחלט משום שכל היסודות של הבניין תלויים בכך שלא יתערערו הקירות מרוב רטיבות ויתפוררו עליהם. חלחול מים ורטיבות מהמשקעים אל תוך הקירות הפנימיים והיסודות פירוש תחילת הכרסום שלהם בחוזק של הבניין וביציבות שלו, לא רק של הבטון ושל הלבנים, כי אם גם של המתכת שנמצאת ביסודות אלה לפי שיטת הבנייה הישראלית.
מכאן ברור למה חיוני שהאיטום ייעשה כמו שצריך הן מבפנים והן מבחוץ, אבל בעיקר בקירות החיצוניים.

כיצד נראים נזקים של קירות חוץ לא אטומים?

  • קילופים בצבע והתפוררות הטיח בשלב הראשון.
  • התפתחות עובש ופטריות שחודרים לאט לתוך הקירות ומסכנים את הבריאות של הדיירים.
  • לחות בקירות מתפשטת בכתמים רחבים בין כל הקומות.
  • התנפחות הקירות ובעיקר סדקים שהיו או התרחבו בגלל חדירת המים.
  • קורוזיה בתומכי הברזל השונים שמשולבים בקירות וביסודות.
  • פגיעה בחוזק הבטון.
  • התפוצצות של הברזל והבטון בעקבותיו.

מה עושים כדי לאטום קירות חוץ?

ראשית, אומדים את הנזק שנגרם לקירות ועד כמה הרטיבות חדרה עמוק. קורוזיה מתקדמת מחייבת סילוק הברזלים וניקוי השטח מהבטון המתפורר והשביר משום שהוא אינו יציב. יש לנקות סדקים שהתנפחות מרטיבות, למלא ולאטום אותם בחומרים תקניים ואיכותיים. זה מונע חדירה מים והתחמצנות של הברזל וכך גם משתקם הבטון.

עבודות איטום קירות חוץ

איטום קירות חיצוניים זו עבודה זו מחייבת אנשי מקצוע שעברו הכשרה לא רק בבנייה ובאיטום, אלא גם בעבודה עם חומרים טובים ואיכותיים מכיוון שחלק מהעבודה נעשה מבחוץ על הקירות, הם עוברים גם הכשרת עבודות בגובה, בעיקר בסנפלינג, שהוא השיטה המובילה לעבודה יעילה ונוחה במקרים כאלה. זה מחייב טיפול במקור הרטיבות ותיקונים שונים בקיר עד ייבושו מבלי להתפשר על הטיפול העמוק עד היסוד. מומלץ לעבור איטום קירות חוץ בכל כמה שנים כדי להבטיח מניעת נזקים מתרחבים.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»