5 דברים מעניינים על מדינות שנגן

מדינות שנגן חתמו בשנת 1985 על הסכם המבטל את הצורך בהזדהות של אזרחיהן ואחרים בעת מעבר בגבולות ביניהן. עד לשנה זאת היו קיימים מעברי גבול בין המדינות, ובפועל, הדבר עיכב וסרבל את הסדרי הכניסה והיציאה מארץ אחת לשניה, גרם לבזבוב זמן וכספים ועוד.

דברים מעניינים על מדינות שנגן

  1. ההסכם נחתם לראשונה בין מדינות צרפת, גרמניה, בלגיה, לוקסמבורג והולנד והצטרפו אליו מאוחר יותר מרבית מדינות אירופה למעט מדינות ספורות החברות באיחוד האירופאי ואחרות שאינן נמנות עליו.
  2. מדינות אלו ממוקמות באירופה המערבית ונחשבות למדינות מושכות תיירות ולכן, הייתה חשיבות רבה לגבי תיירים ישראליים שהגיעו אליהן.
  3. כל הנכנס למדינה אחת ממהסכם יכול לנוע בין כולן ללא הגבלות והצגת מסמכים נוספים לאלו שהגיש בעת קבלת ויזה לאירופה לביקור.
  4. ההסכם כולל גם תיאום ביקורת הגבולות החיצונית שלהן כלפי מדינות שאינן בהסכם.
  5. קיימים הנחיות ופרטים חשובים נוספים לגבי ביטחון, שיתוף מידע מודיעיני, אישור למשטרה של מדינה אחת להיכנס באופן מוגבל למרדף אחר חשודים במדינה אחרת ועוד.

תוצאות ההסכם

לאחר החתימה על ההסכם הוסרו בפועל כל עמדות ומחסומי הגבול בין המדינות ועל הכבישים וכיום ניתן לחצות אותם מבלי להבחין בסימני גבולות. אין בדיקת אנשים החוצים את המדינות גם בים ובאוויר והדבר מקל מאוד על אזרחיהן. ההסכם מתיר לקיים פעילות בטחונית במקרים חריגים שאכן הופעלו בנסיבות שונות כאשר היו פיגועים או אסונות דרמאטיים.

ויזת ETIAS

בשנת 2023 יחול שינוי בכל נושא הכניסה אל מדינות לויזת ETIAS באירופה לאזרחי ישראל ומדינות אחרות. תיכנס לתוקף ויזת ETIAS המחייבת קבלת אישור לתקופה מוקצבת. את האישור ממלאים בצורה מקוונת תוך מספר דקות. כל אלו נועדו לחזק את רמת הביטחון במדינות שנגן.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»