הפסקות נשימה: מתי זה קורה ומה הפתרון?

הפסקות נשימה במהלך השינה זו תופעה שיכולה לקרות בכל גיל, השכיחות שלה היא בדרך כלל בגילאים מבוגרים יותר.

מבוגרים רבים חווים את זה במהלך השינה. מדובר על נחירות שמגיעות כתוצאה מהפרעות בקשיי הנשימה. כל עוד זה רק נחירות זה לא מסוכן, אם כי כמובן צריך לטפל בזה בלי להזניח, מה שיכול להיות מסוכן זה כאשר יש הפסקות נשימה בשינה!

הפסקות נשימה קורות במהלך הנחירות, מערכת החמצן מפסיקה את הפעילות של הנשימה למשך כמה שניות או שהאוויר נכנס רק דרך הפה. מצב כזה אמור להדליק לכם נורה אדומה וכדאי לטפל בזה באופן מידי.

אולם לפני זה חשוב להבין מתי זה קורה ומה הפתרון האפשרי? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

הפסקות נשימה

ממה קורים הפסקות הנשימה? ובכן מדובר למעשה על חסם במערכות הנשימה או עייפות של השרירים באזור. כאשר אדם הוא בריא, שרירי הנשימה שלו עובדים כראוי בקצב אחיד כדי לספק לו נשימה חיונית בכל רגע.

כאשר משהו מכביד על השרירים הללו או שהם קצת מנוונים, מה שעלול לקרות זה הפרעות נשימה, בדרך כלל, במהלך השינה.

הסיבה שזה קורה בדרך כלל במהלך השינה היא משום שאז הגוף פועל על מינימום ורק אז ניתן לשים לב שבעצם שרירי הנשימה קצת מנוונים ואינם פועלים כראוי.

לפעמים, זה לאו דווקא בגלל בעיה בנשימה עצמה אלא בגלל עודף משקל שמכביד על מערכת הנשימה ובכך הוא מביא להפסקת הנשימה מידי פעם.

כדי לטפל בבעיה מומלץ לפנות לרופא משפחה כדי קודם כל לאבחן על מה זה יושב. מחדירים צינור מיקרוסקופי זעיר כדי לאתר את מקור הבעיה ולאחר מכן הרופא יפנה אתכם לטיפול המתאים.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר נשימה בריאה!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»