קורס פסיכומטרי – האם באמת צריך את זה?

מבחן הפסיכומטרי הוא השער הראשי שלכם ללימודים אקדמיים נחשבים ולימוד מקצועות שונים שיכולים לסייע בהשתלבות טובה בשוק העבודה עם פרנסה טובה ותנאים טובים. מבחן זה כולל 3 חלקים עיקריים: מתמטיקה, אנגלית ולשון ולאו דווקא ברמת מבחני הבגרות או מעבר לכך. המטרה של המבחן אינה לבדוק רק את היקף הידע שלכם באותו מקצוע/נישה אלא גם יכולות שונות שלכם כמו עמידה בלחץ של זמן, יכולת מציאת פתרונות במהירות, חשיבה יצירת ודברים רבים אחרים. אלה אמורים לספק לכם ציון סופי שבסופו של דבר מציב אתכם בקבוצת איכות מסוימת שתקבע אילו מקצועות תוכלו ללמוד ואילו לא. לדוגמה: לימודי רפואה ועריכת דין למשל מצריכים פסיכומטרי בציון גבוה יותר מאשר תואר כללי במנהל עסקים. 

היכן לומדים לפסיכומטרי וכיצד קורס פסיכומטרי יכול לעזור לי?

לימודי פסיכומטרי נעשים באחת מהדרכים הבאות:

  • באופן עצמאי – התלמיד קונה ערכת ספרים לפסיכומטרי, יושב ולומד לבד ונגש למבחן במועד אליו נרשם.
  • קורס פסיכומטרי – התלמיד משקיע בקורס פיזי או דיגיטלי עם הכנה מסודרת לפסיכומטרי, תמיכה של מורה פרטי ושיעורים מוקלטים (בהנחה שמדובר בקורס דיגיטלי) שהוא יכול לחזור עליהם, להבין טוב יותר מה הוא עושה, ללמוד טכניקות מתקדמות לפתרון התרגילים וכן מידע השווה זהב שיכין אותו למבחן בצורה הטובה ביותר מלבד לימוד החומר עצמו.

על פי מחקרים שנעשו בתחום תלמידים שעשו קורס פסיכומטרי נהנו מציון משופר של כ-30% יותר מתלמידים שאינם למדו במסגרת קורס אלא באופן עצמאי. זה די ברור ומובן מדוע זה כך שכן במסגרת הקורס לומדים גם טריקים וטכניקות לימוד שונות המסייעות לתלמידים להתמודד טוב יותר עם התרגילים במהלך המבחן, מאפשרים להם לעשות סימולציות והכנות מנטליות שמרגיעות אותם לפני המבחן ועוד. הכנה למבחן הפסיכומטרי יכולה להיעשות באמצעות שיעורים אונליין, ממש כפי שניתן למצוא היום גם שיעורי הכנה לבגרות במתמטיקה, אנגלית, לשון או כל מקצוע אחר המצריך קורסי הכנה מקוונים.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»