בדיקת נכס לפני רכישה – זו הסיבה שאתם חייבים לערוך בדיקה

לפני שרוכשים נכס כזה או אחר, כמעט מובן מאליו שמבקרים במקום, מסתכלים, שואלים, מתעניינים. לרוב נעזרים בייעוץ משפטי לפני חתימת חוזה, אך זה עדיין לא מספיק. נדרשת בדיקת נכס לפני רכישה, ומסיבה מאוד מאוד טובה. 

ליקויי בניה, צרה צרורה 

לאחרונה פורסם בתקשורת על שימוש לא תקני במפרסת, מה שגרם לקריסתה. יחד עם זאת, ידועים מקרים שבהם מרפסות קרסו וקירות נסדקו, בשל ליקויי בניה. אבל אפילו אם לא קיימים ליקויי בניה כה מסוכנים, זו אחת הצרות הכי מטרידות בכל רכישה של נכס. הרבה ליקויים אינם נראים לעין, לפחות לא בקרב מי שאיננו מומחה. אם יש סיבה אחת מרכזית לכך שתמיד חייבים לבצע בדיקת נכס לפני רכישה, הרי שזה זה. אפילו נכס חדש מקבלן עשוי לסבול מליקויים באינסטלציה, תכנון שיפועי צנרת לא מדויק, אי התאמה כזאת או אחרת עם היתרי הבניה או עם המפרט שהוזמן, לוח חשמל או איטום שלא בוצעו על פי המפרט ועוד. 

על מנת לזהות ליקויי בניה מבעוד מועד, כדאי להזמין בדיקת נכס לפני רכישה. במהלך בדיקה מסוג זה מקבלים דוח מפורט שמציין אילו ליקויים נמצאו. מעבר לכך, ניתן לקבל הערכה של עלויות נדרשות לתיקון הליקויים. רק כאשר הכל גלוי וידוע, ניתן לרכוש את הנכס בעיניים פקוחות. אחרת, זו עלולה להיות בעיה. 

בדיקת נכס לפני רכישה מאפשרת:

  • ביצוע תיקון כל הליקויים, עוד לפני ששילמתם את התמורה. 
  • הפחתת מחיר הנכס, במידה והרוכש רוצה לבצע את התיקונים על ידי קבלן מטעמו. 
  • הסתלקות מעסקה, במידה והליקויים כה חמורים שמעדיפים לחפש נכס אחר. 
  • גם לאחר רכישה ניתן לבצע בדיקת ליקויי בניה, אך במקרה כזה הטיפול עלול להתעכב ואף לעבור דרך הגשת תביעה מול הקבלן. 

אולי יעניין אותך גם היתר בניה לבריכה

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»