שרשראות לגבר, המצאה חדשה או גלגולו של תהליך היסטורי ?

שרשרת לגבר הינה תכשיט שעונדים מסביב לצוואר. הוא עשוי בדרך כלל ממתכת או מעור ויכול להיות מקושט עם תליון או פשוט, מאורך או צמוד לצוואר. 

השרשרת של הגבר קיימת כבר מאות שנים, אבל היא הפכה פופולרית בשנות ה-1800 כשהיא שימשה גברים כדי להראות את עושרם ומעמדם. 

השרשרת לגבר הופיעה לראשונה בסביבות המאה ה-16, עשתה את דרכה לאופנה בתקופה זו באירופה ומאוחר יותר חלחלה החוצה לאזורים אחרים של העולם. 

באותה תקופה באירופה, גבר שעונד שרשרת היה מזוהה לעתים קרובות עם טקסים פגאניים, וזו אולי הסיבה שהפך לאופנתי בתקופה ההיא.

שרשראות לגבר, היוו סמל של אהבה והגנה והן נענדו על ידי גברים במשך מאות שנים. עם זאת, בחברה המודרנית, על ענידת השרשרת השתלטו בעיקר נשים. 

שרשרת לגבר בחברה המודרנית

בשנים האחרונות, בחברה המודרנית, גברים תובעים מחדש את השרשרת של הגבר כהצהרה אופנתית. נראה יותר ויותר גברים עונדים שרשראות כאשר זו דרך לביטוי עצמי ודרך להיראות אופנתי וכמובן להפגין לייף סטייל בהתאם – שרשרת חרוזים לנווד שמטייל בעולם או שרשרת פלטינום מהודרת לאיש עסקים מפולפל. 

הסמליות היא המשמעות של גבריות. זו דרך לבטא את עצמך ואת הדרך שבה היית רוצה להיראות , השרשרת לא רק נענדת על ידי גברים, אלא זו הדרך שבה הם רוצים לראות את עצמם. הסמל של השרשרת הפך ממשהו שמשמעותו הגנה וגבריות להצהרה אופנתית. 

לסיכום, תכשיטים הם פיסת אופנה אישית שאנו עונדים על גופנו ויכולים להוות תוספת נהדרת לכל בגד. עם זאת, זו יכולה להיות גם השקעה יקרה שאנשים רבים לא יכולים להרשות לעצמם. כיום נראה כי גברים עושים שימוש במגוון רחב של תכשיטי טוקיו ביניהם שרשראות, טבעות, עגילים וצמידים.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»