דרכים טבעיות להחזיר לגוף אנרגיה לאחר פעילות ספורטיבית

כולנו מכירים את תחושת העייפות הנעימה שמגיעה אחרי פעילות גופנית. לא פעם, אימון טוב נמדד לפי רמת התשישות של המתאמן בסיומו. אך עם זאת, אם אתם מרגישים גמורים אחרי האימון, כדאי להכיר מספר דרכים טבעיות להחזיר לגוף את האנרגיה שהתבזבזה. אחת הדרכים הפשוטות ביותר, היא כמובן ארוחה טובה המורכבת משילוב של חלבון עם פחמימה. במהלך האימון, הגוף התאמץ וגרם לקרעים מיקרוסקופיים בשרירי השלד, לכן יש צורך בחלבון שיוכל למלא את הקרעים האלו ובעצם להגדיל בכך את מסת השריר.

ללא צריכת חלבון מספקת, שרירי השלד שלנו לא יוכלו לגדול או להתעבות, אלא למעשה ייווצר תהליך הפוך של הרס השריר. לכן חשוב לצרוך מספיק חלבון בסיום האימון, דבר שגם יתרום לבניית תאי השריר וגם יקל על תחושת העייפות. בנוסף לחלבון, חשוב לשלב גם פחמימות, אשר יוכלו להעלות את רמת האנרגיה ולהחזיר את הגוף למצבו התקין. מי שאין לו זמן לארוחה מלאה, יוכל להסתפק בשייק חלבון עם כמה תמרים או חטיף חלבון שמכיל אחוזים מתאימים של חלבון ופחמימה, או ג'ל אנרגיה בזמן האימון.

דרכים טבעיות להחזיר לגוף אנרגיה לאחר אימון – כדאי להכיר

מעבר לצורך לספק לגוף את רכיבי המזון הדרושים לו, לצורך בניית השריר והעלאת רמת הסוכר בדם, כדאי להכיר שיטות נוספות שיכולות לסייע. למשל, צריכה של כורכום יכולה לחולל פלאים, היות ומדובר על תוסף נפלא שמסייע לגוף להילחם בדלקות, לשפר את תהליך העיכול ואף לחזק את מערכת החיסון. מעבר לכך, מומלץ לשלב פירות וירקות טריים אשר יחזירו לגוף לא רק סוכרים אלא גם מינרלים וויטמינים חיוניים, שיוכלו לסייע לו בתהליך ההתאוששות. כמו כן, מומלץ לצרוך כמות מסוימת של אומגה 3, דבר שגם כן יכול לסייע לפעילות התקינה של הגוף, למנוע דלקות ולסייע לגוף לחזור לעצמו בצורה מהירה וקלה יותר.

לסיכום, כל מי שמקפיד על אימונים ופעילות גופנית קבועה, חייב להכיר את הדרכים הטבעיות להחזיר לגוף אנרגיה לאחר פעילות גופנית. הקפדה על תזונה מאוזנת הכוללת כמות מספקת של חלבון ופחמימה, שילוב של פירות וירקות ותוספי תזונה לספורטאים, יכולים להוות את כל ההבדל.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»