מסחר בקרן נאמנות

ענף מסחר בקרנות נאמנות בארה"ב מגלגל השקעות והיקפי נכסים של מאות מיליארדים. קרן הנאמנות היא כלי או דרך להשקעה בשוק ההון המאפשרת לכמות גדולה של משקיעים, להשקיע במשותף בהשקעות שונות ובמכשירים פיננסים כמו למשל איגרות חוב ממשלתיות, מניות, תעודות-סל ואגרות חוב קונצרניות.

קרנות נאמנות מספקות אופציה מעולה לגיוון תיק ההשקעות, תוך אפשרות לבחור מתוך אלפי קרנות נאמנות. התחום של קרנות הנאמנות מורכב למעשה משני תחומים מרכזיים: קרנות הסל וקרנות הנאמנות הרגילות.

ההבדל העיקרי בין שתיהן הוא אופי המסחר כאשר את קרנות הסל אנחנו יכולים לקנות ולמכור באופן רציף במשך כל היום במסחר בבורסה ומאידך את היחידות של הקרנות הרגילות, ניתן לרכוש רק פעם אחת ביום. (הכירו את מערכת טריידסטיישן למסחר בשוק ההון בארה"ב).

תחומי המיקוד של הקרנות

קרן הנאמנות, היא כאמור השקעה משותפת כאשר לעיתים הן ממוקדות בתחום מסוים כמו אנרגיה או טכנולוגיה ולעיתים ממוקדות בקטגוריות שונות כמו אגרות חוב, פיקדונות, מניות וכדומה.

חלק מה קרנות הנאמנות הן מה שנקרא "קרנות מחקות" אשר הן למעשה מדמות באופן מדויק, ככל האפשר, נכס בסיס מסוים. שאר הקרנות, שאינן שייכות לקטגוריה של קרנות מחקות, הן קרנות שבהן הניהול הוא אקטיבי מצד הקרן.

אופן ניהול הקרן 

קרן הנאמנות פועלת במסגרת שמוגדרת על ידי הרגולציה והיא מנוהלת על ידי מנהל הקרן. פעילותה מוגדרת על פי הסכם נאמנות, כפי שמופיע בתשקיף של הקרן. למעשה, הכספים נשמרים בנאמנות אצל הנאמן, אשר הוא אינו מנהל הקרן. הכספים מושקעים לפי מדיניות שנקבעת מראש וניתן לבצע בה שינויים טוב הצמדות לתקנות הקרן וכמובן להודעות מראש למשקיעים.

קרן הנאמנות מאפשרת נזילות מוחלטת במבנה של נאמנות ובעלויות נמוכות יחסית ואין למעשה מגבלה על הכמות המקסימלית או המינימלית להשקעה המותרת.

> למדו מה זה אומר מסחר בETF

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»