זיכוי הרבים

אחת המצוות הקלות ביותר ליישום ועליה ניתן לקבל את השכר הגבוה ביותר הינה מצוות זיכוי הרבים. מצווה זאת היא למעשה ההשפעה שלנו על האחר להתקרב אל הקב"ה, לקבל עליו מצווה או שניים או פשוט לעזור לו לפקוח את עיניו אל הדרך הנכונה. מעבר לשכר אותו מקבלים תחושת הסיפוק והשמחה אותה תחוו בעת מעשה שכזה אינה משתווה לשום תחושה אחרת אותה תרגישו במהלך חייכם. אין ספק שאם אתם מחפשים אחר האושר והשמחה זוהי הדרך להגיע אליה.

 

כיצד מבצעים זיכוי הרבים?

מצווה זאת אינה דורשת מכם כל מאמץ וכל שאתם נדרשים הוא רק להשתמש באמצעים איתם הגעתם אל העולם כלומר דיבור ולב פתוח. הדרך הטובה ביותר לקרב אנשים היא על ידי שיחה מלב אל לב. נאמר כי דברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב. דיבורים של אמונה ושיחה קרובה עם חברים יכולה שאף לא בידיעתכם לעזור להם להתקרב אל הקב"ה. דרך פשוטה נוספת היא כמובן על ידי מתן דוגמא אישית. בעזרת התנהגות והליכה בדרכו של הקב"ה אתם יכולים להוות השראה עבור אחרים.

במידה ואתם מחפשים אחר דרכים יותר מעשיות תוכלו לרכוש סידורים לבית הכנסת, להפיץ דפי תורה בערבי שישי, לשתף ברשתות החברתיות רעיונות שאהבתם או דפים של אחרים המפיצים את אור התורה הלאה. ישנן מספר רב של דרכים יצירתיות ומשמעותיות לזכות את הרבים וחשוב לדעת שכל אחד מאיתנו יכול לעשות זאת בפשטות וללא מאמץ כלל. לפעמים על ידי לחיצת כפתור אחת פשוטה ברשת החברתית בה אתם חברים תוכלו לקרב אדם אחר מבלי שבכלל ידעתם על כך. אין ספק שמדובר באחד המעשים הנעלים ביותר שאדם יכול לעשות בשביל חברו כי אין אור בעולם כמו אורו של הקב"ה.

 

למידע נוסף הכנסו עכשיו – הרב כמוס עגיב.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»