מעשה מגונה בפומבי – מה העונש המרבי?

על פי סעיף שלוש מאות וארבעים ושמונה לחוק העונשין נקבע כי מעשה מגונה אשר מתבצע למטרה של השפלה מינית, גירוי או סיפוק בלי קבלת אישור של אחד מן הצדדים. עסקינן בהגדרה מקיפה, אשר טומנת בחובה התנהגות מינית, כמו למשל חשיפת איבר המין בפומבי, נגיעה באיבר מוצנע, התחככות בהיבט מיני, אוננות, נשיקה שלא בהסכמה וכיוצא בזה. החוק מתייחס למעשה מגונה בפומבי כאל עבירה שניה בדירוג של החומרה מבין עבירה של מין, כאשר העבירה הקשה ביותר הינה אונס. בנוסף לכך, יש הבחנה בין מעשה מגונה אשר בוצע בפומבי, כמו למשל אוננות בפני מישהו אחר באי הסכמתו לכך או חשיפה של איבר מין בפומבי וכל היבט מיני שונה אשר לא נמצא בו מגע פיסי מסוים בקורבן, לבין מעשה מגונה אשר בוצע כנגד הקורבן בלבד מגע פיסי.

 

מעשה מגונה בפומבי – מה העונש המרבי?

רף העונש בשל מעשה מגונה בפומבי הוא בטווח של בין שנת מאסר בודדת של עד עשר שנים והיא תשתנה כיאה לנסיבות הייחודיות של כל מצב. כאשר העונש על מעשה פומבי שבו נמצא מגע פיסי קשה יותר, אל מול העונש אשר יוטל על מעשה מגונה בפומבי בלי מגע. העונש של מעשה מגונה שלא בהסכמה של צד אחד הינו שלוש שנות מאסר. כאשר יבוצע תוך כדי שימוש בהפעלת כוח, הפעלה של אמצעי לחץ, איום העונש יכול להיות בן שבע שנות מאסר. העונש בגין מעשה מגונה בפומבי בנסיבות קשות דינו עד עשר שנות מאסר.

העונש המרבי אשר ייגזר על ביצוע של מעשה מגונה בפומבי, כאשר הקורבן של העבירה הינו יותר מגיל שש עשרה הוא שנת מאסר אחת. במידה ובוצע מעשה מגונה בפומבי אל מול קטין שטרם מלאו לו שש עשרה שנים, העונש אשר יוטל הוא שלוש שנות מאסר. נסיבות קשות של ביצוע מעשה מגונה בפומבי כוללות בתוכן מעשה בקטין אשר טרם מלאו לו שש עשרה שנה או תוך איום בנשק או תוך הסבת חבלה נפשית או גופנית, התעללות בטרם המעשה, במהלכו או אחריו או כאשר מבוצע המעשה מול עיני כל מיני אנשים.

 

מומלץ לפנות לעורך פלילי לייעוץ נוסף.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»