איך מקבלים החזר מס?

הידעתם שאפשר לקבל במדינת ישראל החזרי מס? הליך בקשת ההחזר פשוט מאוד, אך הטיפול בבקשה לוקח מעט זמן. כדי שתוכלו לחשב מהו גובה ההחזר לו אתם זכאים, עליכם להיכנס לסימולטור מיוחד באתר של רשות המיסים. בסימולטור מזינים את כל הנתונים עליכם ואת סכום ההכנסה החודשי. הסימולטור מחשב את גובה ההחזר לו אתם זכאים.

 

לצורך קבלת החזר מס- יש להגיש דו"ח מפורט.

שלב בסיסי וחשוב במהלך הבקשה להחזר מס, הוא מילוי של הדו"ח. על מנת שרשויות המיסים יוכלו לחשב את ההחזר המגיע, עליהם לקבל דו"ח עם מקורות ההכנסה של מגיש הבקשה, ועם נתונים מפורטים עליו.

 

מי משלם מס הכנסה?

לא כל אזרח במדינת ישראל משלם מס הכנסה. למעשה, מס הכנסה משולם על ידי שכירים. חלק מהברוטו שיורד מהמשכורת בכל חודש, הולך לתשלום עבור מס הכנסה. גם לא כל עצמאי במדינת ישראל משלם החזר מס. עצמאיים בעלי עוסק פטור פטורים מתשלום מס. ולכן, רק מי שמשלם מס הכנסה, יכול לקבל החזרי מס מרשות המיסים.

 

אילו מסמכים חייבים לצרף לבקשה?

כדי שבקשת החזר המס תתקבל, חובה לצרף מסמכים רלוונטיים. כדי להוכיח הכנסה מתלוש, חשוב לצרף טופס 106 מהמעסיק. עצמאי המבקש החזר מס חייב לצרף מסמכים רלוונטיים של עוסק מורשה או ניהול חברה. כאשר מגיש הבקשה נמצא בחל"ת, עליו לצרף אישור מהביטוח לאומי.

 

האם כדאי לבקש החזר מס לבד?

באופן עקרוני, אפשר לבקש לבד החזר מס. הבקשה תתקבל על ידי רשות המיסים, וסביר להניח שהבקשה תאושר והכסף ייכנס. אולם מדוע כן מומלץ שאנשי מקצוע יגישו בשמכם את הבקשה? כמעט כל אזרח בישראל זכאי להחזרי מס. אולם, ישנם סיבות שונות לזכאות, שלא תמיד אנו מודעים אליהם. כלומר, אנו יכולים לקבל נקודות זיכוי נוספות. אנשי מקצוע יוכלו לכוון אתכם אילו נקודות זיכוי תוכלו לקבל, ואילו מסמכים עליכם להגיש לשם כך.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»