בחירת מצבר – מה חשוב לדעת?

בחירת מצבר לרכב הינה בחירה חשובה שיש לתת על כך את הדעת. לכאורה מדובר בסך הכול על עוד אחד מחלקי הרכב השונים, כך שמה זה כבר משנה האם מדובר על מצבר מחברה כזאת או על מצבר מחברה אחרת? אך חשוב להבין כי מדובר על החלטה חשובה, שיכולה להשפיע רבות על איכות הנסיעה שלכם ברכב וכמובן על הבטיחות האישית שלכם. הרי אף אחד לא היה רוצה למצוא את עצמו תקוע באמצע הכביש המהיר רק בגלל שהמצבר הלך, או לחילופין לגלות שדווקא בבוקר הכי לחוץ שלכם, הרכב מסרב להתניע. על מנת להימנע מהמצבים האלו, מומלץ להחליף מצבר באופן קבוע אחת לשלוש – ארבע שנים, וכמובן לבחור במצבר איכותי ועמיד לאורך זמן.

> מומלץ ללמוד את מרכיבי עלות המצברים

בחירת מצבר – טיפים לבחירה נבונה

קודם כל, חשוב לבחור במצבר שמתאים לרכב הספציפי שלכם. ניתן לבדוק איזה מצבר מתאים לכם, באמצעות דפדוף בספר הרכב שלכם. במידה והספר אינו מצוי בידכם, תוכלו למצוא את המידע הדרוש ברשת האינטרנט, באמצעות הקלדת דגם הרכב ושנת הייצור שלו. כמובן שבכל מוסך ובכל חנות ייעודית המוכרת מצברים, קיימת טבלה המגדירה את סוגי המצברים השונים שיכולים להתאים לכל סוג של רכב. חשוב רק לוודא כי המצבר שבחרתם מתאים לרכב שלכם, במטרה למנוע בעיות שונות במערכת החשמל של הרכב.

טיפ חשוב נוסף הוא כמובן לבחור מצבר ברמה הגבוהה ביותר, במטרה להימנע מאי הנעימות של החלפת מצברים נוספת תוך זמן קצר בלבד. מומלץ לבחור מצבר ששייך לאחת החברות המובילות ביותר בשיווק ויצור של מצברים, על מנת ליהנות ממצבר איכותי ועמיד לאורך זמן. חשוב לשים לב כי חברות איכותיות שבטוחות באיכות של המוצרים שלהן מציעות אחריות מורחבת על המצבר. לכן תבדקו תמיד את משך האחריות ומה בדיוק היא כוללת.

חשוב לזכור גם כי מזג האוויר בארץ נחשב למזג אוויר חם וקיצוני יחסית, לכן יש צורך לבחור במצבר חזק ואמין שיוכל לעמוד בעומס. חברות רבות מייצרות מצברים פשוטים יותר שיכולים להתאים לאירופה הקרירה למשל, אך הם לא ישרדו בחום של ישראל יותר משנה.

>קראו גם: כמה עולה השחרת חלונות לרכב?

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»