איך להימנע מאכילה רגשית כמה טיפים שימושיים

פעמים רבות החשקים הכי גדולים ועוצמתיים שאנחנו חווים בנוגע לאוכל מסוים מתעוררים אצלנו ברגעים שאנחנו הכי חלשים מבחינה רגשית ונפשית.

בעודם נתונים במצבי מצוקה נפשיים, אנשים רבים נוטים לחפש נחמה במזון – בין אם בצורה מודעת ובין אם בצורה לא מודעת.

אך אכילה רגשית מספקת הסחת דעת לטווח הקצר, ועושה נזקים רבים לטווח הארוך – כגון עלייה במשקל, אכילה מופרזת וצריכה של מזונות מעובדים המזיקים לבריאות.

במסגרת מאמר זה, נחלוק עמכם מספר טיפים שיעזרו לכם להימנע מאכילה רגשית.

תנהלו יומן אכילה

אם תקדישו יומן על מנת לתעד את מה שאתם אוכלים, את כמויות האוכל שאתם מכניסים לגוף, את הזמנים שבהם אתם אוכלים, וחשוב מכל – את הרגשות שלכם ואת מידת הרעב שלכם לפני שאתם מחליטים לאכול – זה יכול לחולל מהפכה של ממש בהרגל האכילה הרגשית שלכם.

ניהול יומן אכילה יאפשר לכם להתחיל לפתח מודעות להרגלי האכילה שלכם, ככה שתוכלו להתחיל לשים לב לקשרים בין מצבים רגשיים מסוימים, או זמנים מסוימים, שבהם מתעוררים אצלכם חשקים לצרוך מזונות שאינם בריאים לכם.

תלמדו אסטרטגיות להפחתת לחצים

דפוסים של אכילה רגשית מתפתחים בניסיון להתמודד עם רגשות לא נעימים.

פעולה האכילה, במיוחד של מזונות עתירים בסוכר ומלח, מסבה לנו נחמה והסחת דעת זמנית מכל הבעיות שמטרידות אותנו.

אחת מהדרכים היעילות והבריאות יותר שבאמצעות תוכלו להתמודד עם רגשות לא נעימים היא ללמוד לתרגל אסטרטגיות שונות להפחתת לחצים, כך שתהיה לכם אלטרנטיבה זמינה במקום שוב לגשת למקרר ולבלוס.

תיצרו לעצמכם סביבה תומכת

מפני שאכילה רגשית היא דפוס אוטומטי, חשוב שתעשו לעצמכם חיים קשים ככל האפשר בכל הנוגע לקלות שבה תוכלו ליישם את דפוס האכילה הרגשית.

לדוגמא, אל תכניסו הביתה מזונות עתירי סוכן ומלח, על מנת שהם לא יהיו זמינים לכם בעתות משבר.

אולי יעניין אותך גם לדעת על תזונה בריאה

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»