איך מבצעים רישום קבלן בתחום השיפוצים?

המאמר באדיבות עו"ד תומר סופר

קבלן שיפוצים מתחיל בדרך כלל מלמטה. לוקח זמן עד שצוברים ניסיון, מקבלים פרויקטים משמעותיים ובהיקף כספי רציני. מגיע הרגע שבו הקבלן רוצה לעמוד ברשות עצמו, כלומר להפוך לקבלן רשום במלוא מובן המילה. נסביר איך מבצעים רישום קבלן בתחום השיפוצים ובמה זה כרוך.

צעד ראשון לרישום בתחום השיפוצים 

הגוף המוסמך בישראל לנהל את הרישום בתחום קבלני השיפוצים הינו רשם הקבלנים. הרשם הוא המוסד שבעצם מנהל את הרישום של כל סוגי הקבלנים המורשים בפנקס הקבלנים. לכן, הצעד הראשון ברישום לקראת מעמד של קבלן רשום הוא לפנות לרשם הקבלנים. אבל כדי להשלים רישום קבלן בתחום השיפוצים צריך להעביר מסמכים שונים שמעידים על יכולת מקצועית ולעבור תהליך בירוקרטי די מורכב. 

מה כוללת הבקשה לרישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן בתחום השיפוצים מקנה לקבלן יוקרה מקצועית. בנוסף, הרישום מאפשר לקבלן לעסוק כחוק בשיפוץ בפרויקטים גדולים ובהיקפים כספיים משמעותיים. לצורך הרישום יש צורך בכמה דברים:

  1. רשם הקבלנים מקבל ובודק מסמכים שמעידים כל הכשרה מקצועית. לדוגמא, אלה יכולות להיות תעודות בתחומי ההנדסאות, תעודות מקצועיות בחשמל, מיזוג אוויר וכיוצא בזה. כל מסמך רשמי שמעיד על הכשרה. 
  2. יש לצרף לבקשה אישורים על ניסיון בשיפוצים. לדוגמא, אישור של מעסיקים, לקוחות שעבורם בוצעו בעבר עבודות שיפוצים, חוות דעת של מנהלי עבודה וכדומה. שני הסעיפים הללו באים לבדוק את איכותו המקצועית של הקבלן. לכן הלקוחות יודעים להעריך קבלן שיפוצים שהוכר כקבלן רשום. 
  3. ניקיון כפיים – הקבלן נדרש להראות שאין לו רישום פלילי. כמו כן, בודקים האם הוגשו תביעות נגד הקבלן. שני הדברים הללו מעידים על איכות הקבלן מבחינה אישית וזה מצטרף לאיכות המקצועית. 
  4. ניתן להיעזר בעורך דין לצורך טיפול בהליך הרישום ללא טרחה מצדכם.  
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

אימוני ספורט לנשים בהריון

רגע הלידה הוא רגע מאוד מרגש עבור נשים. פעילות גופנית היא דרך מצוינת לסייע לך לעבור את הזמנים הקשים של הלידה. תרגילי אירובי למשל הם צורה מצוינת שבה גופך יכול להשתמש בו כדי לשפר את בריאות הלב וכלי הדם שלך,

קרא עוד»

תאורה סולרית בגינה-למה היא עדיפה

תאורה סולארית היא אופציה מבריקה לכל מי שרוצה להתקין תאורה באזורים ללא גישה לרשת חשמל, או במקומות מרוחקים בהם אספקת החשמל מהרשת אינה אמינה. אופציה זו מתאימה גם לשימוש ביתי או אפילו לשימוש מסחרי. התקנת תאורה חשמלית עלולה לגזול זמן

קרא עוד»

חדר כלות

ההתרגשות שלך בעיצומה! ממש עוד כמה שעות את עומדת להתחתן עם בחיר ליבך, ואת מרגישה שאת חייבת להיות במקום שקט שיכניס בך רוגע ושלווה. כמובן שהמלווה שלצידך היא הבנאדם הכי מתאים למשימת הרגעת המתחים, אך חשוב גם שתמצאי את המקום

קרא עוד»