איך מבצעים רישום קבלן בתחום השיפוצים?

המאמר באדיבות עו"ד תומר סופר

קבלן שיפוצים מתחיל בדרך כלל מלמטה. לוקח זמן עד שצוברים ניסיון, מקבלים פרויקטים משמעותיים ובהיקף כספי רציני. מגיע הרגע שבו הקבלן רוצה לעמוד ברשות עצמו, כלומר להפוך לקבלן רשום במלוא מובן המילה. נסביר איך מבצעים רישום קבלן בתחום השיפוצים ובמה זה כרוך.

צעד ראשון לרישום בתחום השיפוצים 

הגוף המוסמך בישראל לנהל את הרישום בתחום קבלני השיפוצים הינו רשם הקבלנים. הרשם הוא המוסד שבעצם מנהל את הרישום של כל סוגי הקבלנים המורשים בפנקס הקבלנים. לכן, הצעד הראשון ברישום לקראת מעמד של קבלן רשום הוא לפנות לרשם הקבלנים. אבל כדי להשלים רישום קבלן בתחום השיפוצים צריך להעביר מסמכים שונים שמעידים על יכולת מקצועית ולעבור תהליך בירוקרטי די מורכב. 

מה כוללת הבקשה לרישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן בתחום השיפוצים מקנה לקבלן יוקרה מקצועית. בנוסף, הרישום מאפשר לקבלן לעסוק כחוק בשיפוץ בפרויקטים גדולים ובהיקפים כספיים משמעותיים. לצורך הרישום יש צורך בכמה דברים:

  1. רשם הקבלנים מקבל ובודק מסמכים שמעידים כל הכשרה מקצועית. לדוגמא, אלה יכולות להיות תעודות בתחומי ההנדסאות, תעודות מקצועיות בחשמל, מיזוג אוויר וכיוצא בזה. כל מסמך רשמי שמעיד על הכשרה. 
  2. יש לצרף לבקשה אישורים על ניסיון בשיפוצים. לדוגמא, אישור של מעסיקים, לקוחות שעבורם בוצעו בעבר עבודות שיפוצים, חוות דעת של מנהלי עבודה וכדומה. שני הסעיפים הללו באים לבדוק את איכותו המקצועית של הקבלן. לכן הלקוחות יודעים להעריך קבלן שיפוצים שהוכר כקבלן רשום. 
  3. ניקיון כפיים – הקבלן נדרש להראות שאין לו רישום פלילי. כמו כן, בודקים האם הוגשו תביעות נגד הקבלן. שני הדברים הללו מעידים על איכות הקבלן מבחינה אישית וזה מצטרף לאיכות המקצועית. 
  4. ניתן להיעזר בעורך דין לצורך טיפול בהליך הרישום ללא טרחה מצדכם.  
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על החשיבות של מסנן לבריכה ביתית

בכל בריכה חשוב שיהיה מסנן שיטהר את המים. אם אין מסנן לבריכה, המים עלולים להזדהם מה שחלילה יוביל לפגיעה ברוחצים. אז ברור שאם בניתם לכם בריכה או שאתם אחראים על בריכה גדולה אחרת במקום כלשהו, אתם חייבים לדאוג לכך שיהיה

קרא עוד»

מתי משלמים היטל השבחה?

היטל השבחה משמעותו סוג של מיסוי, שמגלם בתוכו עלייה בשוויו של נכס שברשותכם. בשורות הבאות נסביר יותר על המשמעות הנרחבת וכמובן מתי נדרשים לשלם את ההיטל הזה.  למי צריכים לשלם את ההיטל  השבחה של הנכס יכולה להיווצר מצעדים שונים, שנעשים

קרא עוד»

צימרים בצפון

מתכננים לצאת לחופשה מפנקת בארץ? אם עד עכשיו התרגלתם לסגור חופשה בבתי מלון באזורים שונים בארץ, כדאי שתחשפו לחוויית חופשה אחרת ומפנקת באמצעות צימרים יוקרתיים בצפון. נכון שבצימר לא תמצאו חדר אוכל עם בופה מטורף, אבל תוכלו ליהנות מפרטיות מלאה

קרא עוד»