איך מרסקים אבנים בכליות? האם זה מחייב ניתוח?

אבנים בכליות היא אחת התופעות הקשות והמכבידות ביותר שקיימות. אנחנו עדים לכך כי באוכלוסייה ישנם כיום אחוזים גבוהים מאוד של כאלה הסובלים מהתופעה והם מתמודדים לא פעם עם כאבים לגמרי לא פשוטים.

האבנים בכליות מאוד מציקות ומאוד מכאיבות ולא פעם גם משככי כאבים עוצמתיים במיוחד לא באמת מצליחים להרגיע את הכאב העז.

אז מה עושים עם האבנים בכליות?

האבנים בכליות חייבות טיפול. כלומר יש לדאוג להעלים אותם על מנת שהם לא יגרמו לכאבים או לחסימות. מה שצריך למעשה לעשות זה לרסק אותם וכך הם יוכלו להיפלט יחד עם זרם השתן. 

איך מרסקים אבנים בכליות? הדרך לעשות את זה היא או בניתוח או בפרוצדורות אחרות שהן לא פולשניות. הניתוח הוא משהו שכמובן אף אחד לא שש לעשות את זה. מי מעוניין לעלות מרצונו הטוב על שולחן הניתוחים? ברור שזוהי לא אחת האופציות המועדפות על אף אחד.

אך מה לעשות שישנם מקרים אשר בהם אין באמת דרך טובה יותר ורק האופציה הזו היא שתהיה יעילה. זה עשוי לקרות במקרים אשר בהם מדובר באבנים גדולות מאוד אשר נתקעו במקומות בעייתיים וגורמים לכאבים עזים מאוד. או אז הניתוח יהיה יעיל ויפתור מידית את הבעיה.

ניתוח לייזר

כיום מקובל מאוד לבצע את ריסוק האבנים שבכליות באמצעות ניתוח לייזר. מדובר בטיפול שהוא הרבה יותר ידידותי. הוא נעשה רק חיצונית ומשפיע על האבנים הנמצאים בפנים בכליות.

חשוב לדעת כי האבנים בכליות לא חייבות להיות גדולות מאוד. הן גם יכולות להיות אבנים קטנטנות ממש אך אם הן מתמקמות באזורים בעיתיים הן מסבות כאב נורא וסבל בל יתואר. הפתרון של הלייזר יעיל מאוד ומומלץ אותו.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בנושא בקרו באתר https://nk-urology.com

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»