הדברה ירוקה נגד נמלים – האם זה קיים ומה היעילות ?

המונח הדברה מכסה מגוון רחב של תרכובות הכוללות קוטלי חרקים

חלק מהבעיות הנגרמות על ידי נמלים כוללות:

  1. העברת מחלות, במיוחד במתקנים כמו בתי חולים
  2. עור מודלק והתכווצויות או כאבי ראש עקב ארס נמלים (עקיצות)
  3. מדשאות וגנים שנפגעו מקנים
  4. כבלים חשמליים שנפגעו על ידי נמלים לעיסה
  5. נזק מבני שנגרם על ידי נמלים בלעיסה.

 

הדברה שאינה ירוקה

החדרת קוטלי חרקים סינתטיים אחרים – קוטלי חרקים אורגנו-פוספטים (OP) בשנות ה -60, קרבמטות בשנות השבעים ופירוטרואידים בשנות השמונים והכנסת קוטלי עשבים וקוטלי עשבים בשנות ה -70-80 תרמו רבות להדברת מזיקים ולתפוקה החקלאית. באופן אידיאלי על הדברה להיות קטלנית למזיקים הממוקדים, אך לא למינים שאינם מטרה, כולל האדם. למרבה הצער, זה לא המקרה, כך שעלתה המחלוקת של השימוש וההתעללות בחומרי הדברה. השימוש המשתולל בכימיקלים אלה, תחת האמרה, "אם מעטים טובים, הרבה יותר יהיה טוב יותר" שיחק הרס עם צורות חיים אנושיות ואחרות.קראו בהרחבה בנושא

 

ישנן עדויות מוחלטות לכך שחלק מכימיקלים אלה מהווים סיכון פוטנציאלי לבני אדם. חומרי הדברה יכולים לזהם אדמה, מים, דשא ועוד צמחים. הדברה יכולה להגיע למים עיליים דרך נגר מצמחים מטופלים ואדמה.

 

אמצעי הדברה טבעיים

כאמור, קיימות שיטות הדברת מזיקים רבות לבחירה, אך ניתן לקבץ אותן באופן רופף לשש קטגוריות: היגיינה, ביולוגית, כימית, פיזית, חיטוי, ערפל וטיפול בחום. כל שיטה יכולה לפתור הדבקות בדרגות יעילות שונות בהתאם לסולם ההדבקה, וכן לסוג ההדברה.

שיטות הדברה ביולוגיות

ניתן לראות בשיטות שליטה ביולוגית כפתרונות טבעיים שכן אינן מסתמכות על שימוש בחומרי הדברה או כימיקלים אחרים. אמצעי הדברה ביולוגיים מנצלים את ההיררכיה שבטבע. זה יכול להיות פשוט כמו להכניס את הטורף הטבעי של סוג מסוים של מזיקים לסביבתך.

טורפים טבעיים

שיטת הדברה זו אינה מודרנית בשום אופן. אנשים משתמשים בטורפים טבעיים בכדי לשלוט על אוכלוסיות מזיקים מאז המאה הרביעית לפני הספירה. העובדה שהיא עדיין בשימוש מראה עד כמה יעילה יכולה להיות שיטה זו.

 

טקטיקה זו משמשת לרוב על ידי גננים המבקשים לשלוט על אוכלוסיית מזיקים ללא שימוש בכימיקלים.

קראו עוד על: טיפול בטרמיטים

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»