משקפי מגן – 10 דברים שיגרמו לכם להרכיב אותם

  • . בדרך כלל אף מעבדות או לחלופין מפעלים אשר משתמשים בקרני לייזר במשך העבודה, יבקשו מן העובד כי ירכיב משקפי מגן.
  • החוק במדינת ישראל קובע כי למעט חובתו של העובד לנהוג בצורה סבירה במקום העבודה שלו, מחויב המעסיק לדאוג לבטיחותו ולשלמות גופו ונפשו. במסגרת חובה זו, המעסיק חייב ליצור סביבת עבודה בטוחה ככל האפשר, ובעת הצורך לוודא כי העובד מאובזר באמצעי הגנה הולמים וכי הוא מכיר את אופן השימוש בהם. 
  • הדרישה לעשות שימוש במשקפי מגן של חברת ויליג'ר יכול עשויה לחול במנעד רב של גורמים, אבל היעד הינו אחד – השמירה על עיניו של העובד.
  • משמעותי אף לאבזר עובדים במשקפי מגן בתחום בריסוס או בהתזה של חומרים שונים, כמו גם עובדים שפועלים בתחום הריתוך או מסור או עבודות חשמל נוספות.
  • עשיית שימוש במשקפי מגן מחויבת בסביבת עבודה מגוונת, לרבות – עבודה של חריטה וחיתוך, ליד עבודת השחזה, ליטוש.
  • מעבדה ומחקר – להגנה מפאת חומר כימי ולייזר.  מחויבים כל מיני היתרים, פיקוח ותו תקן למשקפיים אלו, המורים על זאת כי הינם בעלי צפיפות אופטית רבה, המונעת מחשיפת העיניים ללייזר באמצעותם.
  • אופנוע- משקפי מגן לרכיבה ולפעילויות תנועה זהות באוויר הפתוח, עושים בהם שימוש למניעת חדירת חרקים, רוח ואבק לאזור עיניים.
  • ריתוך-  משקפי מגן משמעותיים לבטיחות של הרתך בעת עבודתו. האש שנוצרת בעת ריתוך, פולטת קרני אולטרה סגול,  אשר פוגעים בקרנית העין והן עשויים לשרוף את הרשתית.  בשל כך משקפי המגן כהים ספציפית, למניעת כניסה של קרני יו וי למקום של העיניים.

בריכה – בצלילה ובשחיי מהווה המסכה כניסה של רטיבות לעיניים. בזמן של שחייה המים מורכבים מלחי ים במצב של שחייה בים או כלור בבריכת השחייה,  והינם יוצרים גירוי לעיניים, טשטוש זמני של הראייה וכן דלקת עיניים.

  • ,תעופה – במטוסים בהם תא הטייס פתוח נדרש היה להרכיב משקפי מגן מפני הרוח.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»