שיקום נזקי אש – האם באמת אפשר להציל משהו משריפה?

שריפה היא אסון טבע שתוצאותיו הן תמיד קשות מאד. ההשלכות של כל שריפה תלויות ברמת הבעירה, בעוצמת האש, במשך הזמן שבו היו להבות פעילות ובגורמים נוספים.

כל שריפה משאירה משקעים קורוזוביים עקב פעילות כימית שנוצרת במהלך הבעירה. כמות ההרס ברוב המקרים היא משמעותית עד הרס מוחלט. הנזקים כוללים שכבות של פיח, נזקים לתשתיות כמו מערך החשמל הכולל גם את המעלית ומיזוג האוויר, נראותו של הבית מפנים ומבחוץ. אחת הפעולות הראשוניות שיש לבצע בכל בית היא פינוי פסולת מסוכנת או רעילה.

שיקום נזקי אש

אש המתפשטת בבתים או בדירות הורסת כל מה שקיים בהם, ריהוט, שטיחים, ספרים, אלבומי תמונות, מחשבים, ציוד חשמלי ועוד.

קיימים מקרים רבים שהאש מכלה את כל תכולת הבית ואי אפשר להציל כמעט כלום, כל הציוד הופך לאפר ומוחק פיסת חיים. לאנשים רבים לא נותרים הזיכרונות של ילדותם, תמונות מתקופות שונות, מסמכים ופריטים בעלי ערך סנטימנטלי כמו מתנות מהוריהם וחפצים חשובים נוספים.

במקרים אחרים שהאש לא בערה פרקי זמן ארוכים, אפשר להציל חלק מהציוד. אנשי החברה המנוסים בעבודה בתחום זה בוחנים כל פריט ומקבלים החלטה אם שווה להשקיע בו ולהציל אותו או שהסיכוי הוא קטן ולכן הוא לא כדאי.

אם רמת הפגיעה היא מינורית, המגמה היא לעשות כל שניתן כדי לטפל בריהוט ספציפי או בציוד חשוב כדי שיחזרו לשרת את המשפחה.

מילת המפתח היא מהירות, מיד בתום השריפה אפשר אולי להציל משהו אך אם מנסים לטפל לאחר כמה ימים סיכויי ההצלה הם קלושים.

> קראו מתי יידרש ייבוש תת רצפתי

פעולות מידיות לביצוע

הפעולות האפשריות הן העברת כל הבגדים למכבסה לכביסה רגילה או ניקוי יבש בהתאם לפריטים, העברת הציוד האלקטרוני למעבדה מוסמכת שתטפל בציוד כדי למנוע הצטברות של קורוזיה ועובש וכדי שתהיה אפשרות להשתמש בציוד זה בעתיד.

נושא מהותי נוסף הוא ניקוי מאסיבי של כל השטח מפיח נטרול הריחות על ידי אמצעים חדשניים כדי שאפשר יהיה לשקם את הנזקים, לשפץ ולאחר מכן להתגורר שוב בדירה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»