כך תפעלו אם אתם יודעים על אלימות במשפחה

מאז ומתמיד קיימת תופעת האלימות במשפחה. לפי החוק, אלימות במשפחה מוגדרת כהתעללות נפשית, פיזית או מינית. לפי החוק ישנם עונשים שונים, עונש על תקיפה הוא שנתיים של מאסר, במצב בו התקיפה היא כלפי בן משפחה העונש הוא ארבע שנים של מאסר. בנוסף, אם נגרמת חבלה כתוצאה מהתקיפה, העונש הוא 6 שנות מאסר.

אלימות במשפחה

במצב בו ישנו אדם מוכר וקרוב שמשתמש באלימות, זה גורם לשבירת משמעותית של מערכת האמונות והערכים של האדם. זאת כי, מהסביבה הקרובה אלייך אתה מצפה לחום והבנה, אך במקרים קשים אלו, העולם הפנימי והחיצוני נשבר לרסיסים. משטרת ישראל ומערכת המשפט מתייחסות ברצינות רבה כאשר ישנם מצבים בהם יש חשד לאלימות במשפחה. יתרה מזאת, עבירת אלימות במשפחה נחשבת לתקיפה חמורה מאוד ופגיעה באדם הקרוב אלייך ביותר. לכן, בחלק מן המקרים העונש מלווה במאסר בפועל.

צו הגנה

נותנים צו זה בדרך כלל לאחר מקרה של אלימות במשפחה, המטרה שלו היא הצו ניתן רק במקרה של אלימות במשפחה ומטרתו היא לספק ולו מעט ביטחון לבן המשפחה אשר נפגע מאלימות. צו זה כולל איסורים שונים, כגון, איסור כניסה למקום, איסור נשיאת נשק ועוד. לעומת אלו, בגלל שהצו פוגע בכבוד האדם ובחירותו, בודקים זאת לעומק ובצורה מדויקת ביותר לפני שנותנים צו זה. לכן, במצבים בהם אתם מרגישים שאתם צריכים צו הגנה, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום שיכול לסייע לכם בנושא זה.

במצבים בהם אתם חווים אלימות, נא לפנות למשטרה כדי לתעד תלונה, לבית המשפט למשפחה או לבית הדין הרבני כדי להוציא צו מתאים. את כל הפעולות האלו מומלץ מאוד לעשות יחד עם עורך דין אשר מתמחה בתחום כדי לקבל תמיכה ומעטפת. עו"ד יונית גזל מובילה את מחלקת דיני משפחה ומקפידה על יחס אישי, מקצועי ואנושי כדי לאפשר ללקוחותיה לצעוד אל עבר עתיד טוב ובטוח יותר ולהשאיר את העבר מאחוריהם. לתיאום פגישה או פרטים נוספים חייגו 09-7488912 או השאירו פרטיכם וניצור קשר בהקדם.

> מידע נוסף חשוב בלינק הזה https://www.lawlife.co.il/causesdivoece-cgj

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»