גיטרה חשמלית- איך היא עובדת

הגיטרה החשמלית מהווה כלי נגיעה משוכלל ומתקדם מאוד. מדובר על גיטרה שהומצאה ופותחה בשנות ה20 של המאה הקודמת. הגיטרה החשמלית מהווה את אחד מכלי הנגינה הראשונים אשר לא מבוססים על מבנה אקוסטי. בעוד שבגיטרה רגילה מתבצע שימוש בתיבת תהודה על מנת להפיק צליל, הרי שהמערכת בגיטרה חשמלית היא מערכת אלקטרונית אשר באמצעות לכידת תנודת המיתרים היא הופכת אותם לצליל. מכיוון שלא מדובר בגיטרה אקוסטית אשר דורשת תיבת תהודה, הרי שניתן ליצור גיטרות חשמליות ממגוון רחב של חומרים.

מבנה הגיטרה החשמלית

הגיטרה החשמלית הסטנדרטית היא גיטרה בעלת 6 מיתרים בדומה לגיטרה אקוסטית, אלא במקום תיבת תהודה מתחת למיתרים מותקנת יחידה לאיסוף צליל. יחידה זו מורכבת ממגנט אשר עטוף בסליל חשמלי. בעצם תנועת המיתר שבגיטרה החשמלית, יוצרת זרתם בסליל שעוטף את המגנט. הזרם נוצר בהתאם למהירות הרטט של המיתר שהוזז וכך מופקים צלילי הגיטרה החשמלית. מהירות הרטט מושפעת הן מעובי המיתר והן מאורך המיתר. ככל שהמיתר עבה יותר כך הוא יפיק צליל נמוך יותר. כל מיתר בגיטרה החשמלית מסוגל להפיק 20 צלילים של טונים וחצאי טונים. לא מעט גיטרות חשמליות מכילות בהן גם מוט מתיחה אשר מאפשר למתוח את המיתרים כולם בבת אחת ובכך ליצור צלילים מגוונים.

גיטרה חשמלית ומגבר

מכיוון שגיטרה חשמלית מפיקה צליל חלש, הרי שיש צורך לחבר אותה למקבר אשר ישמיע את הצליל שלה בתדר גבוה יותר דרך הרמקולים. ישנן לא מעט גיטרות חשמליות אשר בהן המגבר משולב בגוף הגיטרה עצמה. חלק חשוב מהצליל אשר מפיקה הגיטרה החשמלית נוצר ביחידות עיבוד מיוחדות. את יחידות העיבוד הללו ניתן לחבר בין הגיטרה לבין המגבר ובכך בעצם להעשיר את צליל הגיטרה. כיום קיימות יחידות דיגיטליות אשר מאחדות מספר רב של אפקטים.

כיום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של גיטרות חשמליות וגם גיטרות בס. אם אתם מעוניינים לבחור גיטרה חשמלית איכותית, חשוב מאוד שלא תבחרו אותה באופן עצמאי. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע המכירים את מבנה הגיטרה החשמלית וידעו כיצד לסייע לכם לבחור את הגיטרה החשמלית המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

 

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»