איך נולד מטבע דיגיטלי?

בשנים האחרונות אנו רואים שהעולם הכלכלי מצליח יחסית לשמור על יציבות לעומת הקריסה הכלכלית שהייתה ב-2008, אך יחד עם זאת השוק היציב לא שכמעט ולא עולה, לא מאפשר להשקיע ולהתפתח כלכלית רק לשמור על סטטוס קוו. בעקבות כך ועם הטכנולוגיה והקדמה אנו רואים תופעה מעניינת ביותר, מטבע דיגיטלי כמו הביטקוין שכבר כמעט כל העולם מכיר. העולם עובר יותר ויותר לחיות בדיגיטל בהרבה בחינות, כל המדיה שאנחנו צורכים, עולם השיווק, עולם העסקים ועכשיו גם העולם הכלכלי, כולם עוברים יותר ויותר לשימוש ברשת ופחות ופחות במוצרים הפיזיים.

ביטקוין ההתחלה

הביטקוין הינו מטבע דיגיטלי שנוצר בשנת 2009 על ידי בחור ביפן בשם סאטושי נקאמוטו ומאז החלה כריית ביטקוין. הוא כתב את הגרסה הראשונה של תוכנת הביטקוין ואת הפרוטוקול. את המטבע אנחנו שומרים באמצעות תוכנה שנקראת ארנק ובכך הכל מתנהל ברשת האינטרנטית. באמצעות הביטקוין למי שלא יודע ניתן לרכוש מוצרים רבים ברחבי הרשת, למכור באמצעותו ולהתנהל איתו כמו כל כסף לכל דבר. עם השנים וההצלחה של המטבע התחילו לסחור בו בכמה בורסות בעולם, ביניהן הבורסה המרכזית של ארה"ב ושבדיה, בכל המטבע הפך להיות מוצר שניתן להשקיע בו ולהרוויח עוד כסף.

היתרונות והחסרונות של מטבע דיגיטלי

היתרונות של המטבע הדיגיטלי שהוא לא כפוך לבנקים, לחוקי מדינות, זהו מטבע עולמי שמסתמך בעיקר על הרשת האינטרנטית והאנשים שמשתמשים בו. לכן השימוש בו הינו יותר חופשי ומאפשר  שימוש נרחב וקליל יותר. יחד עם זאת הרבה אנשים חושבים שהמטבע בגלל שאינו מטבע פיזי, הוא אינו אמיתי ולא ניתן להשתמש בו לדברים רבים ובכך עדיין קשה להעריך את ההתפתחות שלו. יחד עם זאת אנו רואים שאנשים רבים ובתי עסק רבים כבר היום מאפשרים לרכוש באמצעות הביטקוין והרבה אנשים סבורים שלשם העולם מתפתח, שבעוד מאה או מאתיים שנה כולנו נשתמש בעיקר במטבעות דיגיטליות וזאת תהיה הדרך להתנהל בכסף בעולם. לכן מומלץ כבר עכשיו להתחיל ללמוד את התחום, אפשר גם לראות מה אתם יכולים לקנות עם המטבע ובעיקר אפשר להתייחס אל זה כמשחק כיפי במחשב.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»