פיתוח כישורים חברתיים לילדים – המדריך המלא

לא כל ילד מסוגל לפתח קשרים חברתיים בעצמו. יש ילדים שמתמודדים עם בושה, אחרים שמוצאים את עצמם עם לשון בחוץ או עם תגובות לא מוצלחות. מה עושים מול מציאות מאתגרת כזו? אם אתם, ההורים חשים כי הילד שלכם מתמודד עם קושי כזה, אם אתם כמורים מגלים שיש ילדים שלא זורמים באופן טבעי עם יחסי החברות – אתם צריכים לדעת שיש אפשרות לסייע לילד ולהעניק לו עזרה מקצועית עבור פיתוח כישורים חברתיים לילדים!

כך תפתחו כישורים חברתיים לילדים

  1. היו דוגמה אישית – ככל שאתם, ההורים, מהווים דוגמה אישית ומצליחים להציג לילד שלכם התנהלות חברתית זורמת, טובה ובריאה, אתם נותנים לו את השלב הבא בסולם החברתי האישי שלו.
  2. דברו על סיטואציות חברתיות – חשוב מאוד לתמלל אירועים ולהציג מקרים שונים תוך ניתוח יסודי שלהם. הדיבור והתמלול מאפשרים לנו להסיק מסקנות ולהוביל את הילד לתובנות נהדרות על התפקוד החברתי שלו. אין ספק שהשיח הזה מקדם את הילדים ומפתח בהם את הכישורים הרצויים כל כך.
  3. התנסות היא דבר חשוב מאוד – כל ילד צריך לחוות התנסות מסוימת ולהכיר את ההתמודדות שלו בהיכרויות חדשות או הזדמנויות שונות מהשגרה הזורמת. תנו לילד להתנסות אך היו שם בשבילו. אפשר בהכנה ובהטרמה ביחס לחוויה שהוא עומד בפניה, אפשר בהקשבה ללבטים ועוד.
  4. רשמו את הילד שלכם לקבוצות ייעודיות לפיתוח כישורים חברתיים – קבוצות אלו מעניקות לילד תמיכה וליווי מקצועי. הוא לומד על התפקוד בחברה, על האתגרים, על הכללים והקודים החברתיים ומסגל לעצמו התנהגות חברתית טובה ומשופרת יותר. ראו כאן לדוגמה מרכז לכישורים חברתיים!
  5. שימו לב להתקדמויות של הילד ותנו לו משוב – כל פסיעה קטנה נותנת כוח ומקדמת את הילד.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»