5 סגנונות לעיצוב מתקני אופניים לרחוב ולמרחבים ציבוריים

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר אנשים אשר משתמשים באופניים ככלי תחבורה ומתניידים אתם לכל מקום שהם צריכים. בעקבות שינוי זה, יש צורך לדאוג למקומות חנייה גם עבור האופניים וכמובן שמקומות חנייה לאופניים יהיו שונים ממקומות החנייה לרכבים.

קיימים מגוון פתרונות חנייה לאופניים, כאשר מלבד מקום חנייה, שמים גם דגש על עיצוב המתקן בצורה מעניינת. להלן חמישה סגנונות לעיצוב מתקני אופניים אשר מתאימים לרחוב ולמרחבים ציבוריים:

  1. מתקני חניה רצפתיים – אלו הם המתקנים המוכרים ואף הפשוטים ביותר. לרוב מתקן אופניים המחובר לקרקע וניתן לקשור אליו זוג אופניים אחד ואפילו יותר. כמו כן, ניתן להעמיד מספר מתקנים אחד ליד השני כך שתהיה אפשרות לחנייה המונית. ניתן לראות אותם כמעט בכל מרחב ציבורי כגון מוסדות ופארקים, אשר מעוניינים לספק לרוכבי האופניים חנייה נוחה.
  2. טבעות קשירה – אלו הם מתקני מתכת עגולים אשר אליהם מחוברת כעין טבעת גדולה ואליה קושרים את האופניים. מתקנים אלו מחוברים לקיר ולא לרצפה כמו המתקנים המוכרים.
  3. מתקני תלייה – אלו סוג המתקנים שבדרך כלל יהיו בבתי מגורים פרטיים ולא במרחבים ציבוריים. מתקנים אלו מאפשרים למעשה להכניס את האופניים לתוך הבית מבלי שהם יהוו מכשול לבני הבית. מלבד זאת, מגיעים מתקני התלייה לאופניים בשלל צבעים ועיצובים, כך שהם לגמרי יכולים להשתלב בעיצוב הכללי של הבית.
  4. מתקני תצוגה – מתקני תצוגה לאופניים מיועדים בעיקר עבור חנויות אשר בעליהם מחפשים לחסוך במקום. הם מעוצבים בצורה אנכית וכך חוסכים הרבה מקום.
  5. לוקרים לאופניים – לעיתים יש צורך ביותר מאשר חניה פשוטה עבור האופניים מכיוון שמנעול רגיל לא מספיק כדי לשמור עליהם. הלוקרים הם הפתרון הטוב ביותר לכך כאשר מדובר למעשה במעין מחסן שעשוי ממתכת, אליו מכניסים את האופניים וכמובן נועלים את הדלת.

למה להשתמש במתקני חניה לאופניים?

מתקני האופניים עשויים מחומרים איכותיים כמו ברזל ואלומיניום כפי שיש גם ספסלים ממתכת אשר עמידים בתנאי מזג האוויר השונים כמו שמש וגשם, הם אינם מחלידים ושומרים על מראה מטופח ויפה. המתקנים בנויים בצורה כזו שהם חוסכים מקום במרחב הציבורי.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»