טיפול שיניים לילד בן 3 – איך לעזור לו להתמודד

טיפול שיניים לילדים היא חוויה בפני עצמה. ההליכה לרופא והישיבה על כיסא הרופא החשמלי שמתכוונן לצורות שונות ומשונות שאותם כל אחד מאיתנו אהב לראות ולהרגיש בזמן טיפול השיניים. דברים אלה יכולים להקל על ילדים ללכת לרופא בהרגשה ידידותית ונחמדה יותר.

טיפול שיניים כחוויה

רוב הילדים אינם יודעים מה הוא רופא חוץ מאת אשר שמו בלבד. בגיל קטן מאוד הם מתחילים להכיר רופא מסוים וזהו כמובן רופא השיניים. רופא שינים לילדים, באים בגישה אחרת לילד ומבינים את צרכיו את עדינותו ורגישותו לטיפול ומנסים להעביר לו אותו בצורה הכי כיפית וידידותית שאפשר, ניתן לראות זאת בטיפול שיניים לילד בן 3 או בכל גיל צעיר אחר.

חשיבות ההכנה של הילד לפני ההגעה לרופא השיניים לצורך טיפול היא חשובה מעין כמותה בעיקר לעתיד. בכל גיל בגרותו הילד יבין שרופא השיניים הוא אדם נחמד שמחלק סוכריות ומתנות וזה לאחר הטיפול. מה שיגרום לילדים לרצות מעצמם לגשת את רופא השיניים בשמחה גדולה וללא פחד כלל

מדוע חשוב לחנך מגיל קטן לצחצוח שיניים?

בגיל קטן, ילדים מקבלים השראה מההורים לכל דבר שהם עושים. כשהורים מקפידים על צחצוח שיניים זו גם כן תהיה דוגמא לשאלה "למה בכלל צריך לצחצח שיניים" ומה החשיבות הגדולה בזה כדי לשמור על השיניים שלנו לאורך זמן רב.

ישנם הורים שפחות מקפידים על עניין צחצוח השיניים ובהגיע הילד לשנותיו המתקדמות יותר, הבעיות בשיניים מתחילות להשפיע על תפקודו שכן דוגמה מהוריו הוא לא ממש קיבל בכל הקשור לחשיבות צחצוח השיניים. ואז הם מצטערים על שלא הרגילו את בנם לצחצח כבר בגיל קטן יותר. לכן חשוב, גם אם קשה לפעמים, לחנך את הילדים מגיל קטן לבריאות השיניים.

איך נלמד ילד לצחצח שיניים?

לפני לימוד הצחצוח עצמו, יהיה חשוב לדבר עם הילד על חשיבות פעולת צחצוח השיניים ועל מעלתה ותרומתה לבריאות בכלל ולשיניים בפרט, כדי שאלה ישארו נקיות וחזקות ומבריקות.

בריאות השן צריכה להיות מוחדרת לילד כבר מגיל קטן כשהוא כבר יודע להחזיק מברשת שיניים בעצמו ולהעבירה בצורה שלא תפצע אותו על מנת למנוע טיפול בשן חלב שמיותר בגיל כה מוקדם.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»