תוכניות לימוד לביה"ס – ישנם נושאים שפשוט אסור לפספס

אם פעם בית הספר כלל תוכנית לימודים סטנדרטית של משרד החינוך, עם השנים מערכת החינוך ובתי הספר עברו תהליכים של שינוי ובין היתר הוכנסו כחלק מתוכניות הלימודים לימודי העשרה לתלמידים בשלל תחומים, ונושאים אשר הופכים את חווית הלמידה של התלמידים לאחרת. בין התוכניות אפשר למצוא תוכניות קרב ותל"ן.

תוכניות לימוד לבית הספר, מה זה בדיוק?

בתי הספר אמנם כפופים למשרד החינוך ולתוכניות השונות שלו, יחד עם זאת ישנם תחומים בהם יש להם אוטונומיה מסוימת המאפשרת למנהלי בתי הספר להכניס כחלק מתוכניות הלימודים תוכניות העשרה ולימוד שונות ונוספות הנקראות תל"ן וקרב. תוכניות לימוד לביה"ס הן למעשה תוכניות לימוד נוספות, אשר ממומנות ברובן על ידי ההורים, ומאפשרות לילדים להתנסות בשלל תחומים ונושאים מעבר לתוכנית הלימודים הסטנדרטית של משרד החינוך.

אילו נושאים קיימים בתוכניות לימוד ההעשרה לבתי הספר?

תוכניות העשרה שמתקיימות בבתי הספר השונים כוללות מבחר מאוד מגוון של נושאים ותחומים כמו:

  • אומנות
  • מוסיקה
  • מדעים שונים
  • אקולוגיה וסביבה
  • ספורט
  • ועוד.

למעשה מדובר על סוג של חוג העשרה אשר נבחר על ידי ההורים וצוות בית הספר בכפוף לאישור משרד החינוך ומועבר בנוסף לשעות הלימודים הרגילות ובמימון של ההורים עצמם בעוד שיש תוכניות שונות אשר ממומנות על ידי משרד החינוך, הרשות המקומית וההורים אשר נקראת תוכנית קרב.

לפי מה לבחור איזה תוכניות לימוד להכניס לבית הספר?

בשל ההיצע הגדול והמגוון של תוכניות העשרה שיש כדאי לבחור תוכנית מיוחדת אשר תוכל לתת לילדים ערך מוסף כמו למשל תוכניות המדברות על קיימות וסביבה, מדעים ועוד. כדאי לבחור תוכנית על פי התכנים והנושאים המוצגים באתר חברת אקוטל, אך גם על פי הניסיון, הותק וההתרשמות ממעביר התוכנית ולא פחות חשוב העלויות.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»