שוקלים ללמוד עריכה לשונית – זה מה שאתם צריכים לדעת

בשנים האחרונות יש גידול חד מאוד בצריכת תוכן. עולמות התוכן שונים ומגוונים וכוללים גם תוכן באינטרנט, עיתונים, מגזינים, סרטים וכמובן ספרים דיגיטליים ופיזיים. בכל מקום שבו התוכן מתבסס על טקסטים, נדרשת שם עריכה לשונית.

עריכה לשונית אינה טכנית בלבד והיא צריכה גם לקחת בחשבון את הכוונה המקורית של הכותב ויש לה משמעות גדולה בתוצר הסופי.

כיום הרבה מכללות מציעות לימודי עריכה לשונית, אשר בסיומם ניתן להשתלב במגוון של עבודות מעניינות ומרתקות. בין היתר לומדים ומתמקצעים בקריאה מהירה, איתור שגיאות כתיב, תחביר ועוד. הלימודים משלבים לימודים עיוניים יחד עם לימודים פרקטיים ומעשיים במסגרת סדנאות של עריכה לשונית מודרכת.

מאפייני הקורס

תנאי הקבלה ללימודי עריכה לשונית משתנים בין המכללות השונות. בדרך כלל נדרש לעבור ראיון אישי וכן מבחן כניסה. באשר ללימודים קודמים, לכל מכללה יש דרישות שונות. הקורס נמשך בין שנה לשנתיים כאשר. זו הינה בעיקר תלוי ערב תדירות המפגשים אשר ניתן בחלק מהמקומות לבצע במסגרת לימודי ערב.

כיצד נבחר את המקום המתאים

כאשר אנחנו בוחרים מקום בוא נלמד, נשים דגש גם על הסילבוס של הקורס וגם על מי המנחים והמרצים. בנוסף חשוב לשים דגש גם על היכולת לתמוך בנו במציאת מקומות להשתלב בהם בעבודה לאחר הסיום. 

לצד המרכיבים הטכניים בעבודה זו, קיימים גם אלמנטים שניתן לבטא בהם את היצירתיות ואת עומק המחשבה של העורך הלשוני, בעיקר כאשר העבודה נעשית באופן הדוק עם הכותב שהוא הרבה פעמים בעל מעורבות רגשית גבוהה והעורך הלשוני מייצר התבוננות אובייקטיבית חשובה.

עריכה לשונית היא מקצוע, שאינו תלוי גיל וניתן לבצע אותו גם מהבית כעצמאים וגם במסגרת עבודה בהוצאות לאור וגופי מדיה שונים. 

> קראו גם על תהליך הוצאה לאור!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»