ניקוי אבנית – האם זה חובה?

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים בעלי מודעות הולכת וגדלה למצב השיניים שלהם. אם בעבר המודעות הייתה הרבה יותר נמוכה, הרי שהיום ניתן לראות כי כבר מגיל צעיר מרגילים את הילדים לביקור קבוע אצל רופא השיניים. אך חשוב לזכור כי מעבר לבדיקות השגרתיות ולהקפדה על צחצוח שיניים יומי, כולל שימוש בחוט דנטלי, יש צורך להגיע לפחות פעם בחצי שנה לשיננית. מטרת הביקור אצל השיננית היא לבצע ניקוי אבנית, אשר אמור לסייע לשמירה על בריאות הפה ובריאות השיניים. חשוב להבין כי למרות ההקפדה על הצחצוח היומיומי והסרת שאריות המזון באמצעות חוט דנטלי, עדיין ברוב המקרים ניתן למצוא חתיכות קטנות של מזון שלא הצלחתם להסיר מהשיניים. אבל ביקור אצל השיננית יבטיח לכל אחד שיניים נקיות משאריות מזון ומרובד החיידקים שמתפתח עליהן.

 

מדוע חשוב להקפיד על ניקוי אבנית קבוע?

קודם כל, יש להבין כי הביקור אצל השיננית נועד לנקות את השיניים בצורה יסודית יותר, להסיר שאריות של מזון ואף לסלק את האבנית שמתפתחת עם הזמן. שכבת האבנית מתפתחת בצורה הדרגתית, היא לא ניתנת להסרה בצורה עצמאית ולמעשה רק הסרה מקצועית אצל השיננית תוכל להסיר אותה. למעשה, האבנית נוצרת כתוצאה מהזנחה ממושכת של חלל הפה, צחצוח לא יסודי של השיניים, שימוש במברשת שיניים לא מתאימה או אורח חיים בעייתי של המטופל. בכל מקרה, לא ניתן למנוע לחלוטין את היווצרות האבנית אך כדאי מאוד להקפיד על ההסרה הקבועה שלה. חוסר טיפול מתאים יכול לגרום להיווצרות של מחלות חניכיים שונות, אשר עם הזמן עלולות להוביל לנזק בלתי הפיך לשיניים. בדיוק כפי שרוב האנשים מקפידים לנקות את האבנית מהקומקום שלהם, כך צריך לנהוג גם עם השיניים שלכם. האבנית עלולה ליצור מראה לא אסתטי של השיניים, ריח רע מהפה ועם הזמן גם להוביל למחלות חניכיים קשות.

לסיכום, ניקוי אבנית מהווה שלב חשוב וחיוני בשגרת השמירה על בריאות הפה והשיניים. חשוב לבקר אצל השיננית לפחות פעמיים בשנה, כאשר ההמלצה הגורפת היא ביקור אחת לארבעה חודשים, במטרה לשמור על השיניים בריאות ונטולות אבנית.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»