איך לבחור את סט המברגים הנכון למוסך שלך

בכל מוסך צריך לבצע מגוון פעולות כדי לתקן ולתחזק את המכוניות (ולעתים גם האופנעים), ולכן מברג הוא כלי הכרחי ונחוץ. ברגי מכוניות ומערכות אינם ברגיל רגילים בהם משתמשים בחיי היומיום בבית ולכן התאמת סט מברגים היא משימה חשובה והכרחית כדי למנוע תקלות מיותרות ונזקים למכוניות הזקוקות לטיפול. טיפול לקוי יבריח לקוחות ועלול להסתיים בתביעה, ולכן יש לעשות כל מאמץ כדי להשיג את המברגים הטובים ביותר, אשר יתאימו למשימות שונות ולמכוניות בגדלים שונים. לכן הפתרון הוא בחירת סטי מברגים באורכים שונים, ורק מיצרנים מוכרים ועם תעודת אחריות. ככל שתקופת האחריות ארוכה יותר – כך הסיכוי שהמברגים אמינים עולה. הסט יכלול בין היצר מברגים שטוחים ומברגי פיליפס.

סוגים אחרים הם מברגי טורקס, אלן, משולש ו-U. כל אחד מהם מתאפיין בראש שונה ומתאים לבורג אחר. הברגים נועדו לסגירה ולחיבור בין חלקים באובייקט נתון וכן לשאת בעומס המופעל עליהם. במוסך מטפלים באובייקטים כבדים כמו מכוניות דלתות, צמיגים וכו', ולכן גם בברגים שנחשבים חזקים במיוחד. לכן אין טעם לרכוש מכשירים שמתאימים לברגי עץ אלא להתמקד בברגי פלדה וטיטניום. בכל מוסך יש חשיבות רבה להימצאותם של מברגי דפיקה JTC, שמטרתם היא לשחרר ברגים כבדים. בחירה נכונה של סט מברגים תלויה בציוד שעומד לרשות בעל המוסך וכן בהיכרותו עם הלקוחות. לעתים נדרשים מברגים שנועדו לטפל במכוניות מסחריות, ג'יפים ומשאיות. כאן לא מדובר בברגים של מכוניות משפחתיות ולכן צריך מברגים שונים.

בחירת כלי עבודה מכונאות רכב עבור המוסך תלויה בין היתר בהתמחות של המוסך. ישנם מוסכי יבואן וישנם כלליים, ישנם מוסכים המתמחים בעבודות חשמל ומכונאות וישנם כאלה שמתמחים בפחחות. כמו כן חשוב שתהיה התאמה בין הברגים לידיים העובדות ולכן צריך להעריך מהן המידות המתאימות ולמנוע מצבים של חוסר יכולת לנצל את המברגים בשל מגבלות פיזיולוגיות. לפני הרכישה אפשר להתייעץ עם ספקי ציוד מובילים ולשאול שאלות ללא התחייבות מוקדמת, עד לקבלת ההחלטה הסופית בדבר הרכישה. מומלץ גם לקבל מידע מבעלי מקצוע וקולגות.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»