צ'קים או שיקים?

צ'ק? שיק? או אולי המחאה?

כולנו מכירים את אמצעי התשלום המכונה צ'ק. צ'ק זוהי בהחלט ההגייה הכי מקובלת והכי מוכרת לכולנו ונראה כי כולם עושים שימוש בהגדרה זו עבור המחאות או שיקים איך שתרצו לכתוב… אך מה באמת ההגדרה הנכונה והמדויקת? איך נכון להגדיר את צורת התשלום הזו?

אז כך. בעבר, הייתה המילה הנכונה אותה קבעה האקדמיה ללשון – שיק. כולם כתבו כך והמדקדקים אף הקפידו לקרוא לצורת התשלום הזו כך עם שין בולטת וברורה. אך עם הזמן הוחלט שם כי אפשר לעשות שימוש גם בהגייה המקובלת בפי כל – צ'יק – והמילה בהחלט תהפוך להיות תקנית. אנחנו אכן עדים לכך כי רבים עושים שימוש במילה צ'יק וכמעט כולם עושים שימוש בהגדרה הזו.

אך האנשים המקפידים עוד יותר על שפה תקנית לא מתפשרים על ההגדרה המקובלת והם מעדיפים את המילה הכי תקנית – המחאה.

אז איך אתם משלמים?

למשעה עבור הלקוח המשלם לא ממש משנה איך קוראים לצ'ק. הוא יודע שאם הוא רוצה לשעות שימוש בהמחאה, הוא יהיה חייב לדאוג כי יהיה כיוסי לצ'ק שהוא נותן ולמעשה שהבנק יכבד את אופן התשלום. זה מצדו של הלקוח.

אך גם מקבל הצ'ק אמור לשים לב לכמה פרטים חשובים על מנת שהוא יוכל לוודא כי הצ'ק שהוא מקבל יהיה צ'ק שממולא בצורה הנכונה. הפרטים כולם מדויקים, ישנה התאמה מאה בין הסכום בספרות לבין הסכום במילים ובאופן כללי הצ'ק כולו כתוב בצורה ברורה ללא כל שגיאות. מלבד זאת חשוב לוודא כי הצ'ק ניתן לו על ידי לקוח אמין שהוא יכול לסמוך עליו כי הוא אכן עומד מאחורי הצ'ק. רק באופן כזה אפשר יהיה להיות בטוחים כי אכן הצ'ק יהיה בטוח והתמורה תינתן בזמן.

קראו גם על הדפסת צ'קים מעוצבים.

ניכיון צ'קים – שירות לצ'קים דחויים

אם נדרשנו לנושא הצ'קים ראוי שנייחד מספר מילים על הנושא של ניכיון צ'קים. צ'ק שניתן לתאריך מאוחר לא חייב להמתין בארנק עד למועד הפירעון. ישנה אפשרות לפירעון מוקדם של הצ'ק כאשר כך יכול מקבל הצ'ק ליהנות מהסכום באופן מידי, בין אם מדובר בצ'קים רגילים או צ'קים מעוצבים.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»